shutterstock.com
shutterstock.com

Aby si vaše děti měly kde hrát, když je venku alespoň trochu pěkné počasí, je dobré jim na zahradě udělat dětský koutek. Jeho součástí může být kromě nejrůznějších prolézaček a pískoviště také trampolína. Na ní se dostatečně vydovádí a užijí si spoustu zábavy. Trampolínu na skákání je ale potřeba vybírat tak, aby byla vhodná do venkovního prostředí, bezpečná a také zvolená přiměřeně k věku dítěte.

Rozměry a tvrdost trampolíny

Rozměry skákací trampolíny na zahradu vybírejte především podle věku dítěte. Pokud jsou děti ještě malé, postačí jim malá trampolína Marimex, která není nijak náročná na prostor. Průměr trampolíny pro nejmenší má obvykle do 200 cm, přičemž samotná skákací plocha činí cca 150 cm. Pro odrostlejší děcka školního věku již pořiďte robustnější varianty trampolín, klidně až o průměru mezi 400 – 500 cm. Ty, pokud mají kvalitní konstrukci, koneckonců můžete vyzkoušet i vy sami, neboť vás bez problémů unesou.

Výběr dle kvality

Trampolíny pro děti musejí být vyrobeny z kvalitních a odolných materiálů. Důležitá je především stabilita konstrukce, pevnost a pružnost skákací plochy. Při výběru si dejte pozor na bezpečnost. Z konstrukcí nesmí vyčnívat nějaké ostré hrany, o které by se děti během skákání mohly poranit. Doporučuji vždy zvolit trampolíny, které disponují ochrannou sítí. Ta zabrání případnému vypadnutí mimo skákací plochu.

Výběr dle ceny

Skákací trampolíny pro děti samozřejmě budete vybírat také dle ceny. Ta by však neměla hrát nejdůležitější roli, tu hraje bezpečnost a kvalita trampolíny. Co se týče cenových relací, trampolíny na zahradu pořídíte již od necelých 2 000 Kč, mimo jiné v závislosti na jejich velikosti a tvarech. Trampolíny větších rozměrů, které jsou vhodné i pro dospělé, pak stojí více, třeba i kolem 9 000 Kč.

Umístění trampolíny

Kromě samotného výběru trampolíny hraje roli také její vhodné umístění. Musejí být na rovném povrchu, kde nehrozí jejich převrácení, které by mohlo ohrozit zdraví dítěte. Trampolíny dále není vhodné umisťovat k plotům, nebo například do blízkosti elektrického vedení, bazénu apod.

1 komentář u „Dětská trampolína na zahradu: Jaké zvolit rozměry a další kritéria pro výběr“

  1. Nějak na přelomu července-srpna bývají velký výprodeje,tak si to pohlídejte a můžete i velký trampolíny sehnat za cenu malých. My to tak loni udělali a libujeme si dodnes.;)

Komentáře nejsou povoleny.