zahradní polohovací křeslo
Posezení

Jak pohodlně relaxovat na zahradě

Venku vždycky najdete spoustu práce. Obzvlášť v teplejším období můžete dělat doslova od rána do večera. To však nemění nic na faktu, že lidské tělo se nerovná žádnému robotu. Nezapomeňte na odpočinek a naberte dostatek síly k dalšímu fyzickém zápřahu.

Báječné chvíle u vody

Nejen prací je člověk živ. Mnoho lidí si již vzalo tuto pravdu k srdci, proto lze spatřit na zahradách stále více vybavení k realizování zábavy. Především tam stojí trampolíny, zahradní nábytek a domky, skluzavky, dětská pískoviště. Zahradní lehátka polohovací obklopují také bazény, kde se během letního času plave, osvěžuje a dovádí během vodních hrátek. Velkou ozdobou exteriéru bývají pergoly a altány. Pod těmito stavbami často vidíte grily, krby, lavice a stolky pro pohoštění. Zavěsit sem lze síť nebo lehátko s podhlavníkem, které jde dobře složit a uskladnit. Díky houpacímu mechanismu zahradního lehátka polohovacího se velice snadno přehoupnete ze sedu do lehu.

Druhy zahradních polohovacích křesel

Existuje spoustu modelů lehátek. Záleží na vás, jestli se spokojíte s jednoduchým či luxusním provedením. Zahradní polohovací křeslo se nejčastěji vyrábí z kovu, plastu, dřeva a ratanu. Pokud nemá měkký polstr, uděláte si větší pohodlí pomocí barevných polštářků a válečků. Při výběru záleží hlavně na kvalitě provedení, ale rovněž na počtu poloh. Čím jich je více, tím lépe pro váš komfort.

K populárním polohovatelným lehátkům patří z týkového dřeva. Vkusně doplníte terasu, prostor v zimní zahradě, v sauně apod. Jistě oceníte kolečka potažená gumou, nastavitelnou opěrku hlavy a pět poloh u opěrky na záda. U dřeva zohledňujte jeho stabilitu, abyste se zbytečně nebáli převrhnutí. Nožní díl odstraníte kdykoliv bez větší námahy, pokud si to budete přát. Myslete i na odolnost během proměnlivého počasí. Elegantní vzhled jistě znásobí vaši radost z pobytu na čerstvém vzduchu.