Rodinný dům

Jak vybrat vhodný zahradní domek?

Vybavujete zahradu a uvažujete o koupi zahradního domku? Možná budete velice překvapeni širokou nabídkou různých typů zahradních domků. Jaké typy domků jsou na trhu?

Promyslete účel domku

Zahradní domky jsou budovány jako účelové objekty pro uskladnění všemožných věcí. Podle toho také domek vybíráme. Než se pustíte do zběsilého nákupu, dobře si proto rozmyslete, co vše budete chtít v domku skladovat. Jinak vypadá domek, u kterého chcete skladovat dřevo, jiný bude domek pro sportovní potřeby a jiný pro hromadu nářadí.

Domek s terasou, přístřeškem nebo přístavkem?

Zahradní domky nemusí být jen holé stavby. Mezi zahrádkáři jsou stále více oblíbené domky s terasou, přístřeškem nebo přístavkem. Jaký je mezi nimi rozdíl? Domek s terasou je ideální v případě, že si chcete u domku vybudovat i malé posezení. Přístřešek bývá užší než terasa a je ideální volbou v případě, že budete chtít u domku skladovat dřevo na zátop, vhodný je také pro odkládání kol. Zahradní domek s přístavkem bývá většinou nejprostornější a má dvě místnosti. Prakticky tak uskladníte nářadí, sportovní potřeby i vše ostatní.

Montáž zvládnete i svépomocí

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model zahradního domku, jistě nebudete litovat. Nemusíte se ani bát jeho montáže. Většina zahradních domků je prodávána jako stavebnice, kterou zvládne postavit každý šikovný kutil. Pokud ale máte přece jen obavy, váš prodejce vám jistě rád zajistí profesionální sestavení.

Rada na závěr: při nákupu zahradních domků platí více než jindy pořekadlo dvakrát měř, jednou řeš. Proto s nákupem nespěchejte a vše důkladně proměřte a promyslete!