Na zahradě i kolem domu se najde spousta míst, které by majitelé chtěli zpevnit, ale se zachováním přírodního rázu. V takových případech je možné začít uvažovat o zatravňovací dlažbě. Aktuálně se velké oblibě těší typy z plastu, které jsou sice oproti betonu dražší variantou, ale přináší mnohá pozitiva.

Nezpevněné cesty a cestičky okolo domu či na zahradě mohou nadělat velkou neplechu, zvláště v situacích, kdy jsou vystavovány působení dešťů. Všudypřítomné bláto pak zkazí náladu každému, kdo se je snaží využít. Zatravňovací dlaždice jsou uzpůsobeny k tomu, aby změklé plochy zpevnily, ale nezahubily trávu, která na nich roste.

Plast je ekologická možnost

Oproti betonovému typu, který příliš vysušuje půdu kvůli své nasákavosti, jsou plastové dlaždice i mnohem ekologičtější volbou. Vyrábí se totiž převážně z recyklovaného plastu, díky čemuž najde různý plastový odpad své další využití.

Silnostěnné a tenkostěnné

V zásadě je možné tyto dlaždice rozlišit na dva druhy:

  • silnostěnné
  • tenkostěnné

Prvně zmíněné je možné použít na vysoce namáhané plochy, protože mají vysokou nosnost a nezatlačí se do půdy jako druhý uváděný typ.

Tenkostěnná zatravňovaní dlažba  i tak nachází své využití, a to všude, kde jsou kladeny vysoké požadavky na zachování většího podílu travnaté plochy. Hodí se tedy do zahrad či na cestičky k domu.

Silnostěnná zatravňovaní dlažba pak nachází své využití na parkovacích plochách či příjezdových cestách ke garáži.