zdroj: novechabry.cz
zdroj: novechabry.cz

Na okraji vilové čtvrti v severní části Prahy 8 vyrůstá nový developerský projekt, který osloví všechny milovníky moderního bydlení v blízkosti přírody i zastánce využití přírodních materiálů. Projekt Nové Chabry bude dokončen sice až na jaře roku 2015, byty jsou však již v současnosti nabízeny k prodeji a řada z nich je již rezervována.

Za projektem stojí společnost Star Group, založená v roce 2003, které se specializuje na výstavbu nových bytů v Praze a Bratislavě.

Byty

V úspěšném projektu Chabry, který byl oceněn cenou Projekt roku 2013, vyrostou nové čtyři čtyřpodlažní domy s 88 bytovými jednotkami v dispozicích od 1+kk až po 4+kk. Nejmenší bytové jednotky mají rozlohu 39 m², byty v dispozici 4+kk se rozkládají až na prostorných 102 metrech čtverečních. K některým bytům v přízemí náleží předzahrádka sloužící k příjemnému odpočinku na čerstvém vzduchu, jejíž rozměry mohou být 11 či 22 m². Byty v dalších nadzemních podlažích jsou rozšířeny o balkony o ploše 3-5 m². Byty 4+kk ve čtvrtém, tedy posledním, podlaží nabízí pohodlnou terasu o rozloze až 65 m².

Materiály s dlouhou životností

Při výstavbě nových zděných bytů bylo použito výhradně přírodních materiálů, které zvyšují kvalitu bydlení. Heslem projektu je „žádné imitace“, proto jsou v bytech položeny dřevěné podlahy, dále zde naleznete dveře s povrchem z dýhy a kvalitní dřevěná Euro okna. Při koupi bytu ještě před dokončením stavby získává majitel bytu možnost výběru  ze široké nabídky kvalitních dlažeb a obkladů koupelny. Bezpečnost bytů zajišťují bezpečnostní vchodové dveře a vyšší pohodlí a spokojenost obyvatel bude zajišťovat centrální recepce.

Kvalitní vybavení bytu je již v základu, zdroj: novechabry.cz
Kvalitní vybavení bytu je již v základu, zdroj: novechabry.cz

Lokalita

Rezidenční domy vyrostou v Praze 8 Dolní Chabry, stojí za nimi developerská společnost Star Group. Umístění na okraji vilové čtvrti zajišťuje klidné bydlení, zároveň však i výbornou občanskou vybavenost. V těsné blízkosti bytových domů se nachází mateřská škola, větší děti mohou navštěvovat nedalekou ZŠ Dolní Chabry.

Nespornou výhodou je dostatek zeleně v okolí, která skýtá množství příjemných procházek. Směrem na východ naleznete Ďáblický háj, který láká nejen k romantickým procházkám, ale rovněž k pořádání pikniků.

Oblíbeným cílem výletů může být rozhledna Ládví či Ďáblická hvězdárna nacházející se na konci Ďáblického háje. Vydáte-li se od bytového domu opačným směrem, tedy na západ, uvítá vás nádherná oblast přírodního parku Drahaň-Trója s malebným údolím.

Na výlet ale nemusíte vyrazit pouze pěšky. K příjemným projížďkám na kole vyzývají místní cyklostezky. Cyklostezka ze Střížkova do Zámků vede přes Kobylisy a Bohnice, ze zámků můžete pokračovat po další cyklostezce až na Zbraslav. Cyklostezka vedoucí z Karlína do Dejvic vás zavede do oblíbené Stromovky či Tróji.

Doprava

Při cestování za prací do centra města nebudete odkázáni jen na vlastní automobil. Z nedaleké autobusové zastávky se za šest minut přepravíte na stanici Kobylisy, kde můžete přestoupit na metro trasy C – Kobylisy nebo na tramvaj. Díky pohodlnému spojení hromadnou dopravou se od bytového komplexu do centra města (například na Florenc) dopravíte za pouhých 19 minut.