shutterstock.com
shutterstock.com

Dnešní děti jsou skutečně zvláštní. Venku je neuvidíte, neustále posedávají za draze zaplacenou elektronikou a prakticky omezují svou fyzickou aktivitu na nejnutnější lidské potřeby. Jak to změnit? Pořiďte si cvičící stroj, kolo, kolečkové brusle nebo třeba trampolínu, která může být k dispozici celé vaší rodině a užijete si díky ní mnoho zábavy! 

Na trampolíně se pořádně zapotíte

Trampolína se totiž určitě vyplatí. Kromě toho, že nás udrží v dobré fyzické kondici, přijde našim dětem jako dobrý prostředek ke trávení volného času. Zbaví nás i naše mladistvé strašáku jménem obezita, který obchází mnohé české domácnosti. Odborníci upozorňují, že trápí každé třetí dítě problémy s nadváhou.

Přečtěte si, co by nemělo chybět na vaší zahradě

Cvičení je zábavou

Mimo vaší fyzickou schránku bude plesat i vaše duše, pravidelné hopsání na trampolíně totiž účinně odbourává stres, jenž se nám každodenně lepí na paty v našich často náročných zaměstnáních. A kromě jiného, jde také o pobyt na čerstvém vzduchu.

Čím větší, tím lepší

Odborníci doporučují koupi trampolíny o průměru minimálně 4,3 metru. Proč? Je to rozměr vhodný pro jakoukoliv věkovou i rozměrovou kategorii a umožňuje dostatečný pohyb na poměrně velké skákací ploše.

Pozor na upínací systém sítě uvnitř trampolíny s ochrannou sítí, moderním způsobem je v tomto ohledu upevnění ochranné sítě po obvodu. Díky tomuto modernějšímu způsobu se i zvětší velikost skákací plochy, takže i v tomto případě není určitě proč váhat.

Kupujte pouze od kvalitních výrobců

Rovněž se informujte, zda výrobce poskytuje na trampolínu i náhradní díly. Občas, i když vy sami nechcete, se na trampolíně něco poškodí a svépomocí to prostě neopravíte, nebo alespoň ne tak, aby další skákání bylo dostatečně bezpečné pro všechny uživatele trampolíny.

Trampolínu Spartan od 699 Kč koupíte na vyprodeje.net
Trampolínu Spartan koupíte od 699 Kč na vyprodeje.net

Jak poznat dobrý výrobek?

Nosnost moderních typů trampolín je stanovena na 150 kilogramů, v případě větší zátěže musíme zkrátka opotřebované pružiny vyměnit o něco dříve. Pokud máme malé děti, koupíme k trampolíně i schůdky a co se jednotlivých pružin týče, mělo by jich být ideálně 96, číslo 88 je ovšem také poměrně vhodné. Při koupi vždy požadujte český návod k sestavení a samozřejmě si nechte potvrdit i záruční list, ten někteří prodejci nabízí s platností dlouhých pět let.