saunasystem.cz
saunasystem.cz

Máte krásnou zahradu, která si přímo říká o uspořádání velké rodinné oslavy nebo párty pro přátele? Zkuste se při organizaci inspirovat ve Finsku!

Skandinávský interiér, severská kinematografie a všudypřítomné detektivky. O Skandinávii se v posledních letech hodně mluví, jeden z jejích zástupců si však cestu k českým srdcím našel už dávno. Finská sauna.

A když říkáme k srdcím, myslíme to vážně. Finští vědci zjistili, že pravidelné saunování posiluje kardiovaskulární systém a prokazatelně tak prodlužuje život.

A co ta párty?

Ve Finsku je saunování společenská událost. V dřevěné kabině vyhřáté okolo 90 °C se schází rodiny, přátelé, ale třeba i byznysmeni při domlouvání obchodů. Ve finské televizi dokonce běžela talkshow, kde zahalená do ručníku vystoupila i prezidentka Tarja Halonen.

Při společném saunování si totiž popovídáte, odpočinete si a ještě uděláte něco pro své zdraví. Nezní to lépe než rodinná oslava se smaženými řízky a nepadnoucími obleky?

Sauna s přáteli, zdroj: saunasystem.cz
Sauna s přáteli, zdroj: saunasystem.cz

Finská sauna, jakou jste si vždy přáli

Léto je ideální příležitostí pro stavbu luxusní venkovní sauny. Rádi vám s ní pomohou odborníci z firmy SaunaSystem, kteří se výrobě a stavbě saun věnují již téměř 15 let.

Můžete si vybrat jednu ze čtyř typizovaných kabin, nebo si svou saunu navrhnout. Sauna na míru může mít například kamenný obklad vnitřních stěn, okno nebo audiosystém s reproduktory.

Pro stavbu sauny na zahradě je potřeba pouze základová deska a přívodní kabel 5×2,5 CYKY.

Sauna v zahradě, zdroj: saunasystem.cz
Sauna v zahradě, zdroj: saunasystem.cz

6 tipů na zahradní saunovací párty

Na závěr pro vás máme 6 rad. Při jejich dodržení bude vaše párty nezapomenutelná a brzy vám u dveří budou zvonit další hosté, kteří chtějí do vaší venkovní sauny.

  1. Nezapomeňte, že součástí saunovacího cyklu je i prudké ochlazení. Společně se saunou proto vybudujte ochlazovací bazén, instalujte venkovní sprchu nebo alespoň nachystejte vědro se studenou vodou.
  2. Pro hosty připravte ručníky nebo prostěradla a předem je upozorněte, že plavky nejsou do sauny vhodné.
  3. Vyrobte malá košťátka z březových listů, kterými se hosté v sauně mohou šlehat. Zvýší tak prokrvení organismu, provoní saunu a trochu se ochladí.
  4. Občerstvení na párty nachystejte lehké. Ideální je čerstvé ovoce a zelenina.
  5. Hostům podávejte pouze nealkoholické nápoje. Alkohol a vysoké teploty v sauně nejdou dohromady.
  6. Připravte venku lehátka nebo deky, na kterých budou moci hosté relaxovat poté, co skončí saunování.