Perský koberec je elegantní a okázalý zároveň. O svém majiteli vypovídá především dvě věci. Dobrý vkus a cit pro kvalitu, kterou je vlastník schopný ocenit. Syté barvy a orientální vzory dělají z koberce Pána koberců, který udává styl celého interiéru. Ne vždy je nutné pokračovat ztěžka masivním starožitným nábytkem ve stylu královny Anny, je možné ho jen hravě doplnit jednoduchým funkcionalistickým stylem. Ovšem dávejte pozor na lacinost a kýč. Ruční práce, která vdechla tomuto kusu vlny či hedvábí život, si zaslouží důstojnost.

Držitel hodnoty

Jedna z věcí, která může být pro zákazníka děsivá, je cena. Mějte však na paměti, že tady platíte za koberec na celý váš život i život vašich vnoučat. Při správné péči je dlouhověkost zajištěna a s ní samozřejmě i možnost prodeje. Obchodník by vám měl poradit, popřípadě zajistit, veškerý servis, čištění i opravy. Měl by prokázat původ koberce. Perské koberce se ručně tkají z ovčí vlny či jiných přírodních materiálů, které jsou pečlivě vybírány a barveny. Uzlík za uzlíkem vzniká toto umělecké dílo s naprostou přesností.

Záruka kvality

Tak jako javorový sirup může být jen z Kanady, tak pravý peršan by měl být z rukou kobercářů z Orientu, jež si řemeslo předávají po generace. Firma BUCHARA s.r.o. má v bývalé Persii vlastní dílny, což její postavení na evropském trhu velice posiluje, protože nemají problémy s dodavateli. Jsou ochotni vytvořit pro vás koberec na míru, neobvyklých tvarů nebo vzorů. V nabídce navíc mají i spoustu doplňků z Dálného východu.

Služby prodávají

BUCHARA s.r.o. si své zákazníky hýčká. Nabízí nejen všeobecné poradenství a návrhy, ale zapůjčí vám koberec domů, abyste si byli stoprocentně jisti, že je to ten pravý. Ačkoli mají v Praze kamenný obchod, je možné každý kousek objednat přes internet. I když čištění přírodních koberců bývá leckdy lehčí než čištění koberců ze syntetických vláken, přesto tato firma váš koberce odborně vyčistí či opraví. Další z jejích služeb je komisní prodej.

Koupě perského koberce je v uvozovkách jako přijetí nového člena do rodiny, a to vyžaduje i přátelský a rodinný přístup ze strany prodejce, který beze sporu tato firma má.