terasová prkna
Posezení

Neodolatelná atmosféra dřevěné terasy

Postavit dům dá dost práce, ale naplánovat musíte také vnější prostory, aby se vám zde dobře žilo. Hlavně terasa se stane místem k výborné relaxaci a setkávání s přáteli.

Praktické a elegantní dřevo

Přírodní materiály nikdy nezklamou, protože patří stále do módních. Dřevo umí dýchat a pohltí vás neodolatelnou atmosférou. Během teplých letních dní pojme jen to správné tepelné množství, nezklame vás ani v chladnějším období. Jakmile se rozhodnete procházet ze dřevěné terasy do domu, nepůjde o nic nepříjemného ani naboso. Neobejdete se bez ochranných nátěrů, nejlépe na bázi přírodních olejů a vosků, aby dřevo stále dýchalo. Terasová prkna se zhotovují z různých druhů dřev. Volí se například sibiřský modřín, jehož pryskyřice umí odpuzovat vodu a plní funkci přírodní impregnace. Rovněž je dřevo chráněno před napadením houbami. K typickým vlastnostem tohoto cenného a trvanlivého jehličnanu patří sklony k ronění pryskyřice a tvoření podélných trhlin. Jako upevňovací prvky se doporučují jen ty z ušlechtilé oceli, protože modřín je zvlášť citlivý na železo.

Terasové systémy s dlouhou životností

Dřevěný vzhled a teplý pocit z materiálu získáte i díky inovativnímu spojení PVC a dřeva. Tato varianta nabízí i jiné přednosti, které určitě oceníte. Konkrétně se jedná o dlouhou životnost, odolnost proti UV záření a dřevokaznému hmyzu. Nebudete řešit hnilobu ani štípavost. WPC terasy neobsahují škodlivé látky a splňují předepsané normy o nezávadnosti. Rodiny s dětmi uvítají, že ani za mokra se po prknech nesklouznete. Vybírat si lze z několika variant s různými povrchy. Nechybí ani několik přírodních barev na výběr. Pro svou schopnost odpuzovat vodu je lze zvolit také na vnitřní dvorky a zahradní pěšinky, kde vypadají velice atraktivně. Údržba se provádí velice jednoduše, zvládnete ji bez větší námahy.