Mitas pneumatiky na zemědělské stroje
Tipy a triky

Nepodceňujte údržbu zemědělských strojů

Zatímco na dobrý stav pneumatik na osobních nebo nákladních vozidlech dbá většina jejich majitelů, v případě zemědělské techniky je tomu mnohdy úplně naopak. Proč si i zemědělské stroje zaslouží pravidelnou péči, která bude zahrnovat mimo jiné i pneumatiky?

Pravidelná údržba je základ

Zemědělská technika zůstává často stranou pozornosti, přinejmenším co se pravidelné údržby týče. Pravděpodobně je to dáno zejména sezónním provozem a jednorázovou vytížeností v případě velké části zemědělských strojů. Svůj vliv zde hraje i to, že v drtivé většině případů se tyto stroje pohybují po polích, polních cestách apod., takže mnoho majitelů a řidičů nepřikládá jejich pravidelné kontrole takovou váhu. Přitom každý, i zemědělský stroj si zaslouží pravidelnou údržbu a výměnu opotřebovaných dílů. Důležité je to nejen z hlediska bezpečnosti, ale také efektivity provozu. To je případ také kvalitních, spolehlivých pneumatik, které jsou pro bezpečný provoz každého stroje nepostradatelné.

Kvalitní pneumatiky pro zemědělské stroje

Stejně jako v případě pneumatik pro osobní či nákladní vozidla, i v rámci sortimentu pneu určených pro stavební techniku a zemědělské stroje se objevují trendy využívající nejnovější poznatky. Tím nejvýraznějším trendem je pravděpodobně rozšiřování pneumatik a snižování profilů. To samozřejmě zvyšuje nosnost, zlepšuje stabilitu a také ovladatelnost daného vozidla, takže i za traktory s vysokým výkonem je možné připojit velké nástavby.

Mitas pneumatiky na zemědělské stroje jsou oblíbené pro svou kvalitu i dlouhou životnost. K dostání je široká škála modelů vhodných pro rozličné zemědělské stroje. Zakoupit je můžete například v internetovém obchodě Nekvinda – Zemědělská technika, konkrétně na https://www.nekvinda-obchod.cz/37-pneumatiky-pro-zemedelske-stroje/. Vybírat zde můžete podle různých parametrů, konkrétního typu stroje a podobně.