Tipy a triky

Popelnice z odolnějších materiálů

Říkáte si, že na popelnici zase tolik nezáleží, protože stejně slouží pouze k vyhazování odpadu nejrůznějšího druhu? Co se týče vzhledu, tam o nic nejde, ale jakmile vám praskne, upadne víko a jinak se rozbije, musíte si pořídit úplně novou.

I popelnice potřebují kvalitní provedení

Neznamená, že když plastová popelnice funguje k hromadění odpadků, že sama musí být výrobkem, který potřebuje brzkou likvidaci. Nekvalitní a levné popelnice zahlcují současný trh a mnozí se nechají nalákat na zajímavé ceny. Ovšem následně dochází k odhalení pravdy a zjištění, že levná koupě vyšla dost draho. Plastová popelnice na kolečkách se dobře přemisťuje a klade se důraz na splnění bezpečnostních a kvalitativních norem, aby mohla být přijata do výběrových řízení měst. Stane se hodně nemilých věcí. Během mrazu nádoba praskne, prohne se, zlomí se pod vysokou váhou, dokonce i nepříjemně zapáchá, protože postrádá odvětrávací kanálky. Tyto druhy popelnic mívají nepřilnavý povrch, nehodí se na bio odpadky a chemikálie.

Lehký materiál s maximální pevností

Komunální technika nabízí produkty s vysokou odolností, přičemž se jedná o zhotovení z lehkého, zároveň nekorodujícího materiálu s vysoko pevností za všech podmínek. Plastová popelnice 240 l a jiné objemy patří k vyhledávanějším v porovnání s kovovými díky snadnější manipulaci. Plastová popelnice 120 l a další druhy si lze vybírat podle vyhazovacího otvoru, který se hodí na rozličné odpadové suroviny. Navíc nechybí ani několik barevných variant, například černá, šedá, zelená, modrá, hnědá, červená a žlutá. Zaručuje se odolnost proti UV záření, ale rovněž proti nízkým a vysokým atmosférickým teplotám. V informacích pro konkrétní modely se uvádí, zda se hodí k ukládání horkého popela. Hladké povrchy zabraňují, aby na nich zůstával odpad. Dodatečné vybavení získáte bez problémů, zkuste třeba chtít umístit čip pro identifikaci nádoby, zámek na víko apod.