Posezení

Zahradní party stany pro všechny typy společenských událostí

expodom.sk
expodom.sk

Akce pořádané na čerstvém vzduchu mají své kouzlo. Dostatek prostoru, čerstvý vzduch, i pobyt v zeleni nadchne účastníky mnohem víc než stísněnost uzavřených prostor. Dobrou zprávou je, že venkovní akce se nemusí omezovat jen na letní období. Díky party stanům je lze pořádat i na podzim či na jaře, které se již pomalounku blíží.

Kde využijete party stany?

Party stany mají hned několik funkcí. V horkých dnech chrání před přímým sluncem a podobně jako slunečníky vytváří příjemný stín. Party stan navíc může chránit i proti drobným dešťovým přeháňkám a díky bočnicím vytváří i příjemné závětří.

Party stany lze sice používat jen za mírného deště a větru, přesto jsou skvělým doplňkem všech akcí v exteriéru. Díky party stanům není třeba rušit akci kvůli krátké přeháňce, kterou můžou všichni pohodlně přečkat pod střechou stanu.

A kde všude party stany využijete?

  • na zahradách u rodinných domů, kde party stan skvěle nahradí slunečník, s využitím bočnic můžete užívat pohodového venkovního posezení i při mírné nepřízni počasí
  • na svatbách a dalších rodinných oslavách – pro tyto větší rodinné sešlosti využijete party stany větších rozměrů
  • na reklamních akcích
  • na trzích
  • na firemních akcích
  • na festivalech

Nespornou výhodou party stanů je jejich snadná instalace, snadné „zbourání” a skladnost. Stan lze tudíž snadno přemisťovat i uklízet. Zahradní stan může mít mnoho podob.

Druhy party stanů

Nabídka zahradních party stanů je skutečně pestrá. Jednotlivé výrobky se od sebe liší typem konstrukce, barvou i rozměry.

Barevné provedení je nejčastěji zelené či zelená v kombinaci s bílou. Zelená s bílou nebo čistě bílé stany působí velmi elegantně, a proto jsou vhodné na svatby a jiné honosnější oslavy. Mezi další nejběžnější barvy patří modrá a kombinace modré a bílé. Na festivaly se výborně hodí černé stany a na reklamní akce a trhy, kde potřebujete upoutat pozornost, oceníte stany červené.

Zajímavost: Věděli jste, že města stále častěji využívají na veřejné osvětlení LED svítidla? Více se dozvíte na ecologic.sk

Z hlediska konstrukce party stanu rozlišujeme:

  • plastová konstrukce – konstrukce z plastových tyčí najdete u menších a nejlevnějších party stanů, nevýhodou je menší stabilita i životnost těchto stanů, výrazné pozitivum je příznivá pořizovací cena
  • ocelová konstrukce – party stany s konstrukcí tvoření ocelovými tyčemi jsou stabilnější i odolnější vůči zlomení
  • nůžkové party stany – nůžkové party stany mají ocelovou konstrukci, navíc je zde konstrukce střechy stanu řešena tzv. nůžkovým systémem, který umocňuje stabilitu stanu a zároveň zjednodušuje jeho složení a rozložení (stan se skládá do harmoniky)

Party stany se vyrábí v mnoha provedeních. Mezi nejjednodušší patří čtverec 3 x 3 metry opatřený pouze stříškou, rozšířit je lze o boční roztahovatelné stěny (v počtu dvě nebo čtyři). Dále existuje čtvercový stan 3,5 x 3,5 m nebo 4 x 4 m, potom už můžete vybírat z větších obdélníkových stanů v rozměrech od 3 x 4 m až pod největší stany 6 x 12 m.
Jednotlivé stany se od sebe liší nejen rozměry, ale i množstvím a tvarem průhledných okének v bočních stěnách.

Pořizovací ceny a půjčovné

Nejlevnější variantou jsou nejmenší zahradní altány o rozměrech 3 x 3 metry bez bočních stěn, ty vyjdou na necelou tisícikorunu. Stabilnější provedení stejně velkého stanu, tedy party stan 3 x 3 m nůžkový již vyjde dráž, zhruba na 2 500 Kč. Pro porovnání, větší stan o rozměrech 4 x 6 metrů pořídíte v rozmezí od 6 500 do 10 000 Kč.

Pokud plánujete využít party stan pouze pro ojedinělou akci (například svatbu), nejspíš se vám nevyplatí investovat do velkého stanu, který si větší počet osob na svatbě žádá. V tom případě můžete využít půjčení party stanu. Například půjčovné výše zmiňovaného stanu 4 x 6 metrů vyjde na 900 Kč na jeden den a na každý další započatý den již jen na 450 Kč.