Péče o zahradu Tipy a triky

Okrasná zahrada – inspiraci se meze nekladou

Zahrada by měla být chloubou každého domu. Věnujte své zahradě trochu svého času. Odmění se vám krásou a vy si budete čerpat energii ze zeleně a květů. Jak vytvořit tu pravou oázu lidu?

Fantazie a vkus

Při plánování okrasné zahrady platí jedno základní pravidlo: upusťte uzdu své fantazii. Trendem současné doby jsou zahrady bez fantazie a nápadu. Spousta lidí totiž na zahradu vysadí pár jehličnanů, o které se nemusí starat a tím veškeré práce končí. Nebuďte šedé myši. Možností, jak vytvořit okrasnou zahradu je hned několik.

Zahrada by měla zářit a kvést

Nebojte se do zahrady vysadit kvetoucí rostliny. Po celé léto i podzim vás můžou těšit všemožnými barvami. Tip: vyzkoušejte například speciální směsi trvalek i letniček. Kvést vám mohou například aksamitníky, astry, hledíky, bergenie, afrikány, pomněnky, mečíky ale vyzkoušet můžete i kopretiny nebo romantické slunečnice. Zahradu rozzáří i kvetoucí keře – vyzkoušejte například přízemní polokeřík s krásným názvem barvínek. Květiny a keříky by také měly doplnit vzrostlejší stromy – co například romantická vrba? Rostli pro okrasné zahrady je nekonečně mnoho, záleží pouze na vašem vkusu.

Pravidelná údržba jako odpočinek

Okrasnou zahradu je nutné pravidelně udržovat. Samozřejmě, že si můžete najmout odborníka, který vše obstará za vás. Máte ale ještě jednu možnost – starat se o zahradu sami. Věřte, že druhá varianta je lepší. Relaxaci mezi zelenými rostliny nic nenahradí…