Péče o zahradu Rodinný dům

Zalévání bez námahy aneb jak na zavlažovací systémy zahrad

Také vás nebaví  neustálé nošení konví a přetahování se s hadicí? Hledáte způsob, jak zalévat svou zahradu rychle, efektivně a absolutně bez námahy? Řešení je velmi jednoduché. Buďte chytří a pořiďte si některý z rozmanitých typů zavlažovacích zařízení.

Na co si dát pozor

Pokud se rozhodnete pořídit si zavlažovací systém na vaši zahradu, je v první řadě nutné, abyste se zamysleli nad třemi základními věcmi. Za prvé si musíte důkladně prohlédnou terén zahrady, abyste mohli zvolit správný typ zavlažování. Za druhé: myslete na to, že jiný typ zavlažovacího systému se hodí na zahrady okrasné a jiný na zahrady se záhonky. Za třetí byste se měli zamyslet nad tím, jestli máte dostatečný zdroj vody (studna, zásobník dešťové vody atd.). Před nákupem zavlažovacího systému se proto raději poraďte s odborníky.

Typy zavlažovacích systému pro zahrady

Základním typem zavlažování  zahrady je povrchové zavlažování. K němu je potřeba pouze zdroj vody, dostatečně dlouhá hadice a postřikovač. Na trhu jsou kompletní sady, nebo si zavlažovací systém můžete jednoduše vyrobit. Finančně náročnějším (ale rozhodně elegantnějším způsobem) zavlažování je podzemní zavlažování zahrady. V takovém případě je zavlažování řízeno pomocí počítače a vy tak nemáte vůbec žádné starosti. Zahrada se jednoduše zalévá sama.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv systém, svého kroku rozhodně litovat nebudete. Díky zavlažovacím systémům si ušetříte spoustu času a energie, které můžete věnovat příjemnějším činnostem.