Bazén Děti Tipy a triky

Jak vybrat nafukovací bazén?

Každý z nás má rád horké letní dny a s nimi spojenou pohodu na zahradě, kdy nemusíte dělat nic jiného, než čas od času vstát a jít se osvěžit do bazénu. Dospělý člověk se jde do bazénu většinou jen osvěžit nebo udělat pár temp. Děti si chodí do bazénu hrát a tráví v něm podstatně více času. Jejich požadavky na bazén jsou zcela jiné. Jak vybrat ten správný bazén pro děti?

Bezpečí a kvalita je na prvním místě

Při výběru bazénu musíte myslet především na kvalitu a bezpečnost. Bazén by měl být z odolného materiálu, aby nemohlo dojít k jeho protržení. V současné době je na trhu mnoho různých bazénů pro různé věkové skupiny dětí. Jiný bazén se hodí pro malá batolata, jiný je zase vhodný pro děti předškolního věku. Tomu přizpůsobte velikost a hlavně hloubku bazénu. Při výběru tedy zvažte i tento fakt a nechte si poradit od prodejce. Myslete také na to, aby se dal bazén lehce postavit a případně i přemístit.

Čím větší bazén zvolíte, tím se bude voda déle ohřívat. K nafukovacím bazénům včetně čerpadla lze připojit solární ohřev.

Nezapomeňte na doplňky a hračky

Myslete také na to, že děti si budou chtít v bazénu především hrát. Pokud jim chcete dopřát skutečný luxus, vyberte jim bazén se skluzavkou. Malé princezny jistě ocení bazén v podobě hradu, kluci potom vodní sportoviště. Výběr různých tvarů bazénů je skutečně široký. Při pořizování bazénů rozhodně nesmíte zapomenout na rozličné hračky. Žádnému dítku by neměl chybět nafukovací kruh nebo křeslo, vodní bomby nebo například nafukovací zvířátka a vodní pistole.

Ať už pořídíte jakýkoliv bazén, myslete pouze na jedno – na bezpečnost. Pokud se vaše děti půjdou koupat, jděte s nimi, můžete tak předejít zbytečným úrazům.