bazén, bazénové příslušenství
Bazén

Pořiďte si bazén pro radost z koupání na vlastní zahradě

Už se těšíte, až nepříjemná zima bude minulostí a vládu převezme teplé jaro a ještě teplejší léto? Pro někoho, kdo má rád koupání a opalování na slunci, se zima nekonečně vleče. Sychravé počasí s častými mlhami jen podporuje depresivní naladění. Co takhle začít plánovat, co budete v létě dělat? Vhodný čas je pro výběr letní dovolené v atraktivní destinaci, stejně jako pro rozhodnutí, jaký bazén si pořídíte na svoji zahradu.

bazén, bazénové příslušenství

Vlastní bazén je příjemným doplňkem zahrady

Jestliže milujete koupání a bydlíte ve vlastním domku se zahradou, pak mít svůj bazén je výbornou volbou. Kdykoli se budete chtít ovlažit, budete moci takto učinit. Odpadá nutnost za vodou jezdit do městských lázní nebo blízkého veřejného koupaliště. Přitom je možné využívat koupací sezónu prakticky od května do konce září, je-li bazén zároveň také vhodně zastřešený.

Lidé, kteří se pro bazén rozhodli, váhají, jaký bude pro ně nejlepší, jestli zapuštěný do terénu, nebo nadzemní. Levnější variantou je pochopitelně ta druhá možnost. U zapuštěného bazénu mají na výběr buď přelivový, nebo skimmerový. Zde asi už spíš záleží na tom, čemu dávají přednost co se vzhledu týká. V každém případě jsou bazény v současné době koncipovány tak, aby měly ekonomičtější provoz, dobře se zazimovávaly a vykazovaly i úsporu vody.

Bazénové příslušenství, bez kterého se neobejdete

Součástí bazénu je také nezbytné bazénové příslušenství. Tím je hlavně písková filtrace, která zajišťuje, aby voda v bazénu byla křišťálově čistá. K tomu pomáhá i bazénová chemie, bez níž se majitel bazénu neobejde. Na druhou stranu existuje bazénové příslušenství, jež slouží ke zvýšení požitku z koupání. K němu patří zejména masážní trysky, teploměry, vysavače, reflektory nebo solární sprchy. Zajímavá je i slaná úprava vody, která je vhodná pro osoby s citlivou pokožkou, již tolik nevysušuje a zároveň je šetrná k životnímu prostředí.