výroba bazénů
Bazén

Plastové bazény: Moderní způsob relaxace na vlastní zahradě

Součástí mnoha zahrad u rodinných domů jsou také venkovní bazény, které dokážou zpříjemnit horké letní dny. Pro toho, kdo se rád koupe, je to ideální možnost, jak se zchladit. Oblíbené jsou zejména plastové bazény. Jaké nabízejí výhody?

Od fontány k plastovému bazénu

Historie zahradních bazénů úzce souvisí s rozvojem vodních sportů. Za jejich předchůdce lze považovat různé fontány nebo jezírka na zahradách šlechtických sídel. Ovšem v nich se nekoupalo a sloužily spíše pro potěchu oka. Teprve 20. století přineslo do této oblasti svěží vzduch, kdy vznikaly veřejné plovárny a movití lidé si nechávali stavět zapuštěné bazény, které byly dlážděné. Doba pokročila a my dnes máme k dispozici plastový bazén, ve kterém je koupání velmi příjemné, protože na dotyk je teplý a nechladí. Vyniká také odolností vůči bazénové chemii, která se používá při čištění vody.

Moderní doplněk zahrady – venkovní bazény do země

Venkovní bazény do země jsou praktickým řešením koupání na vlastní zahradě. Díky tomu, že je možné je opatřit zastřešením, poskytují možnost využívání od brzkého jara po pozdní podzim. Jsou také bezpečnější, pokud jsou zakryté, a to vůči malým dětem nebo domácím zvířatům. Rodina tak může být klidná a nebát se, že do bazénu někdo v nestřeženém okamžiku spadne. Vybírat lze z kruhových, oválných i hranatých bazénů podle toho, co se vám více líbí.

Výroba bazénů v tuzemsku

Při výběru vhodného bazénu je třeba zvážit jeho rozměry i použitý materiál – laminát, či plast. Výroba bazénů v České republice není ojedinělou záležitostí. Češi koupání naprosto propadli a není snad zahrady, kde by bazén chyběl. Když už si nepořídí zapuštěný, tak si koupí alespoň nafukovací gumový, aby si měly děti měly kde o prázdninách hrát. Tento ale bývá obvykle takovým předskokanem, protože nakonec se rozhodnou pro lepší variantu.