Zahradní nábytek? Jedině z exotických dřevin!

Době nevzhledného plastového nábytku odzvonilo.Vaše zahrada a samozřejmě především vy si zasloužíte luxus. Pokud se chcete na zahradě cítit příjemně při posezení s přáteli, pořiďte si pořádný zahradní nábytek. Vhodnou variantou je dřevěný nábytek a ideálně z exotického dřeva. Jaké možnosti máte?

Zahradní nábytek z teaku je nejběžnější

Teak se řadí mezi nejznámější exotické dřeviny na světě. Nábytek z této dřeviny má hned několik velkých plus. Zahradní nábytek z teaku se vyznačuje dlouhou životností a také výbornou odolností proti všemožným škůdcům. Nábytek z teaku si také drží stálý tvar. Zahradní nábytek z teaku bývá mezi exotickými dřevinami nejlevnější variantou.

Nábytek z asijského meranti

Dřevo meranti se těží v daleké Asii. Nábytek z tohoto dřeva se opět vyznačuje vysokou odolností proti škůdcům i povětrnostním vlivům. K jeho přednostem patří zajímavá kresba dřeva. Nábytek z meranti proto působí velmi luxusním dojmem.

Barevné variace nábytku z balau

Zahradní nábytek je také vyráběn z exotického dřeva balau. I zde se setkáte s vysokou životností a odolností vůči škůdcům i povětrnostním vlivům. Zajímavostí dřeva balau jsou jeho barevné variace. Nábytek tak můžete mít v barvách od světlé až po tmavě červenohnědou barvu.

Ať už si vyberete jakýkoliv druh zahradního nábytku ze dřeva, určitě nebudete litovat. Přírodní materiály jsou elegantní a budete se v nich cítit dobře.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o zahradu, Posezení, Rodinný dům se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

3 komentáře u Zahradní nábytek? Jedině z exotických dřevin!

  1. Alena napsal:

    Jen kdyby to exoticke drevo nebylo tak drahe :((((

  2. Není drahé napsal:

    není drahé třeba u Mountfieldu se dá koupit kolem 10 tisíc za beznou sestavu a opravdu vydrzi!

  3. Petr Procházka napsal:

    jo rozhodne ne obycejne, protoze pak to venku vubec nevydrzi a za dva roky ho muzete vyhodit to uz radeji plast…