Péče o zahradu Rodinný dům

Jakou konstrukci zvolit pro zimní zahradu?

Chcete si zeleně užívat po celý rok? Potom není nic jednoduššího než si vybudovat zimní zahradu. Blíží se zima, a tak je s její stavbou nutné začít co nejdříve. Jak na to? Jakou konstrukci použít?

Jaké konstrukce jsou k dispozici?

V současné době jsou na trhu tři základní materiály pro stavbu konstrukcí zimních zahrad:

  • dřevo
  • hliník
  • plast

Tyto materiály lze i kombinovat.

Dřevěná konstrukce

Dřevěné konstrukce jsou velmi oblíbené díky jejich atraktivnímu vzhledu. Pro jejich použití hovoří dobrá nosnost, stálost a velká mechanická odolnost. Má také výborné tepelně izolační vlastnosti. Nevýhodou jsou potom vyšší nároky na údržbu. Při správné údržbě ale dřevěné konstrukce vydrží velmi dlouho.

Hliníková konstrukce

Hliníkové konstrukce jsou oproti dřevěným minimálně náročné na údržbu. Jsou navíc trvanlivé a výborně odolávají povětrnostním vlivům. Díky dobré zpracovatelnosti hliníků lze také postavit zimní zahrady různých tvarů a velikostí. Jejich nevýhodou je vyšší cena a nižší nosnost.

Plastová konstrukce

Plastové konstrukce jsou nejlevnější variantou. Plastové konstrukce jsou také nenáročné na údržbu.Velkou výhodou je její vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům i UV záření. Nevýhodou ovšem je, že plastové konstrukce jsou dostupné pouze v bílé barvě.

Kombinace materiálů

V současné době jsou na trhu i konstrukce, které vznikly kombinací materiálů. Oblíbená je kombinace dřevo a hliník, která využívá výhod obou materiálů.

Doporučujeme se poradit s odborníky, kteří vám sestaví zimní zahradu na míru.

Pokud se chystáte vybudovat si zimní zahradu, její konstrukci dobře promyslete. Při návrhu rozhoduje její velikost, orientace, ale také požadovaná celoroční teplota.