Péče o zahradu

Bezpečné svařování s moderními pomocníky

Svařováním se spojují dva materiály, aby vytvořily neoddělitelný celek. K realizaci je potřeba znát jednotlivé typy svařování, umět pracovat s pomůckami a vyznat se v tomto řemesle, aby mohl vzniknout opravdu kvalitní spoj.

Ochrana a postupy při svařování

Lze se setkat s několika metodami svařování. Existuje základní rozdělení na plamenové a obloukové, které se dál dělí na specializované druhy. Během práce se vždy lidé vystavují jistým zdravotním rizikům, protože svářečka značí práci s vysokým rozsahem teplot. Nejčastěji hrozí rozstřik roztaveného kovu, úraz elektrickým proudem, intenzivní tepelné a světelné záření, ale také výpary, kouř a škodlivý prach. Svářeči si musí chránit zrak, sluch, dýchací cesty a tělo. Svářečská zástěra z kvalitní kůže umí ochránit před rozstřiky od svařování a broušení, upíná se koženými řemínky s přezkami. 

Cirkulárky, indukční ohřevy a jiné stroje pro profesionály

Svářeč se neobejde bez moderních strojů, které tuto činnost značně ulehčí a zrychlí. Kühtreiber patří k výrobcům profesionálních strojů využívaných nejen při svařování. Profesionální plazmový invertorový stroj se používá k dělení kovů. Jde o zdroj proudu se strmou charakteristikou a technologie PFC obstarává stabilní řezací proces při kolísavém napětí. Využívá se vysokofrekvenční transformátor s feritovým jádrem, digitální řízení, SMD technologie a transistory. Jednoduše se obsluhuje a funguje na úsporném energetickém režimu. Mnohdy se hodí mobilní indukční ohřev, který je díky multifunkčnosti vyhledávaný autoservisy a autodílnami. Kovové díly a karoserie vozidel se rychle a účinně ohřívají, jde také nastavit regulaci výkonu a časový interval ohřevu. Profesionální moderní cirkulárka zhotovená z oceli nabízí uzavřený a bezpečný prostor pro řezání. Nechybí ochranné prvky podle normy a pohodlí během pracovního procesu. Jistě vás potěší výkonný motor, výstupky v kolébce, aby se neprotáčelo dřevo nebo snadná přeprava.