Péče o zahradu

Skalka pro radost a krásu. Jak ji vytvořit?

Hledáte způsob, jak si zútulnit svou zahradu? Co takhle založit si na zahradě skalku? Máme pro vás pár praktických rad, jak na ni.

Důležitý je výběr místa a plán

Ještě než začnete nakupovat kameny a rostlinky, musíte vybrat to správné místo. Od místa se potom odvíjí vše ostatní. Důkladně místo prozkoumejte. Důležitými faktory jsou – světlo a stín. Nejvhodnější pro výběr skalky jsou jižní místa, ale je možná i severní poloha. Pokud máte vybrané místo, je čas připravit si plánek. Vše si nejdříve načrtněte a vytvořte si plánek.

Výběr správných rostlin a kamenů

Druhým důležitým krokem je výběr těch správných rostlin. Na trhu je v současné době velké množství speciálních publikací, podle kterých jistě rostliny vyberete. Pokud se nechcete trápit se čtením, navštivte odborníky. Stejně důležitý je i výběr kamenů. Zde je rada jednoduchá, nechte se inspirovat přírodou. Námětů je plno na každém kroku.

Stavba a údržba

Než se pustíte do samotné stavby, je důležité připravit si půdu. Důkladně ji zryjte a prohnojte. Potom se můžete pustit do samotné stavby. Nejdříve si naskládejte kameny a vyzkoušejte i více variací. Do míst mezi kameny potom můžete začít sázet jednotlivé rostlinky.

Tip: Pokud chcete vaši skalku ozvláštnit, můžete v ní vybudovat i malé jezírko.

Skalka určitě rozzáří každou zahradu, založte si ji, určitě nebudete litovat.