Tipy a triky

Chystáte se na velkou zahradní slavnost? Mnohé vybavení si lze výhodně zapůjčit

shutterstock.com
shutterstock.com

Čeká vás velká životní událost, která si zaslouží velkou oslavu? Ať už plánujete svatbu nebo oslavu kulatých narozenin, budete stát před problémem, kam usadit velký počet hostů. Asi jen málokdo pořádá obří oslavy pravidelně. A kvůli ojedinělé velké akci se určitě nevyplatí pořizovat množství stolů, židlí a dalšího vybavení. V takovém případě je výhodné si vše potřebné vypůjčit. Existují půjčovny, které vám poskytnou kompletní vybavení na velkou oslavu.

Čeká vás velká oslava – narozeniny, výročí či svatba a chcete ji pořádat na vlastní zahradě? Poradíme, jaké vybavení je nutné mít připravené a kde si jej můžete výhodně půjčit.

Jak zajistit sezení pro více osob?

Základním problémem je vždy zařídit dostatek míst k sezení. Jen těžko se vám podaří vypůjčit dostatek židlí od okolních sousedů. A navíc, jak by taková nesourodá směs rozličných židlí vypadala?

Jeden pivní set se skládá ze stolu a dvou lavic, zdroj: azrent.cz
Jeden pivní set se skládá ze stolu a dvou lavic, zdroj: azrent.cz

Ve specializované půjčovně není problém zajistit dodání zvoleného počtu stolů a židlí. Zajímavou alternativou mohou být také pivní sety – tedy stoly spojené se dvěma lavicemi. Pronajmutím několika pivních setů pohodlně usadíte velké množství hostů po menších skupinkách, které si mohou příjemně popovídat. Komunikace je tak rozhodně živější než u jedné velké tabule, kde k sobě mají lidé přes velký stůl daleko.

Pivní sety existují v různých rozměrech, nejčastěji nabízeným je set o rozměrech 220 x 50 x 25 cm, který lze pronajmout za 150-200 Kč na den. Při vícedenním pronájmu je denní půjčovné nižší.

Nezapomeňte na střechu nad hlavou

Velké oslavy je ideální zorganizovat na zahradě. Zde je dostatek prostoru pro usazení hostů i více možností pohybu a zábavy než v uzavřených prostorách. Ale každou větší akci je třeba plánovat dopředu a počasí ve zvolený termín ovlivníte jen těžko. Pro zdárný průběh oslavy proto nezapomeňte zajistit přístřešek v podobě párty stanu. Ani ten nemusíte hned kupovat. V půjčovně vám kromě sezení zajistí také zapůjčení vhodného přístřešku.

Stan ochrání hosty před sluncem, ale i v případě deště

Vybírat můžete v různých velikostech i provedeních od malých pagod 5 x 5 metrů až po velké stany 10 x 5 metrů nebo až 10 x 30 metrů. Volit můžete i různé typy opláštění – chránění z jedné strany nebo dokonce ze tří či všech čtyř bočních stěn.

Velikost stanu závisí na počtu pozvaných osob. Pro vaši představu, stan o rozměrech 10 x 5 metrů pojme zhruba 30 osob usazených ke stolům. S výběrem vhodného stanu vám však jistě poradí zkušení zaměstnanci. Kromě pomoci s výběrem se dočkáte také dopravy stanu na místo a jeho odborného smontování.

Cena pronájmu party stanu závisí nejen na jeho velikosti, ale také na složitosti konstrukce. Jako příklad uveďme půjčovné za nůžkový stan. Nůžkový stan s rozměry 3 x 3 metry lze zapůjčit za 1000 Kč na den. Stan dvojnásobné velikosti, tedy 6 x 3 metry vyjde na 1 700 Kč za den.

Pro plné pohodlí hostů lze zapůjčit také zdroje tepla, které zajistí příjemnou pohodu ve stanu i za chladnějšího počasí. Jestliže se vaše oslava protáhne do pozdních hodin, nezapomeňte zajistit osvětlení, které si rovněž můžete zapůjčit.

Nezapomeňte na dostatek jídla a pití

Žádná oslava se neobejde bez dobrého jídla a pití. Zajistit občerstvení pro větší množství hostů není maličkost. Pomoci vám proto může pronájem velkého grilu. Opět budete moci vybírat z několika různých variant i velikostí zahradních grilů. Velký gril, ve kterém lze opékat i sele zapůjčíte za zhruba 500 Kč na den.

K létu neodmyslitelně patří i pivo, pro větší akce se určitě vyplatí zajistit si pivní pípu. Každý host si tak můžete sám načepovat pivo. Myslete ale i na řidiče, abstinenty a děti, kteří ocení studené limonády.