Péče o zahradu Posezení Tipy a triky

Co by na zahradě nemělo chybět?

Máte u domu zahradu, ale stále se na ní necítíte? Nebo hledáte inspiraci, jak si zahradu ještě vylepšit nebo zkrášlit? Jste tu správně.

Posezení je základ

Základem zahrady je kvalitní posezení. Zahradní nábytek můžete mít z plastu, kovu nebo dřeva. Plastový nábytek je zpravidla levnější, ale rozhodně to neznamená méně kvalitní. Plastová křesla například umožňují polohování. Kovový nábytek je dražší, ovšem rozhodně více odolný. Dřevo vypadá snad nejlépe, ale dřevěný nábytek může být náchylnější na změny počasí. Pokud se rozhodněte pro kterýkoliv, myslete na kvalitu. Rozhodně se nevyplatí příliš šetřit.

Voda je pohoda

Zahrada by měla mít svůj vodní kout. Voda nemusí znamenat jen mnohdy nevzhledné plastové bazény. Co takhle pořídit si zahradní jezírko nebo fontánu?

Sochy a sošky

Dejte si ale pozor na vkus. Dvacet zahradních trpaslíků zřejmě není to pravé ořechové. Na trhu jsou například všemožné imitace starých váz, uměleckých soch nebo imitace skály. Stačí si jen vybrat.

Květiny, stromy a keře

Zahrada by měla žít. Proto se nebojte a sázejte. Inspiraci hledejte v samotné přírodě.

Světlo nejlépe přírodní

Pokud si chcete užívat zahrady i v noci, musíte mít kvalitní osvětlení. Skvěle působí různé lucerny a lucerničky nebo různé druhy solárních lamp. Rozhodně zapomeňte na nevzhledné halogeny.

Odpočinkový kout

Pokud chcete na zahradě relaxovat, vytvořte si relaxační koutek. Výborně se sem hodí houpací sítě nebo houpací lavice. A nezapomínejte i na své děti – dětská hřiště lze koupit jako stavebnici a alespoň budete mít děti pod kontrolou.

Při budování zahrady pamatujte na jednu základní věc – méně někdy znamená více.