Rodinný dům

Investice do nové garáže: zhodnotí dům a přidá na bezpečnosti

Pokud byste rádi investovali do vylepšení vaší stávající garáže, popřípadě se chystáte na výstavbu nového garážového stání, pak si prohlédněte nejnovější nabídku garážových vrat, s nimiž prostor zabezpečíte, zajistíte v každém ročním období a navíc zhodnotíte svou nemovitost. Vhodně zajištěná garáž vás přitom nemusí finančně zruinovat, protože existuje celá řada modelů vrat, která vypadají nadčasově, jsou dostupná v elegantních barvách, mají prvotřídní pohon a montují se velmi jednoduše.

Tradiční dvoukřídlá vrata

Velké oblibě se těší klasická dvoukřídlá vrata, jež mohou sloužit také jako vstupní dveře do prostoru. Vrata jsou vyráběná z hliníku a oceli, díky čemuž jsou velmi bytelná a odolná vůči zlodějům. Na výběr máte stejně jako u jiných modelových řešení celou paletu barev a odstínů, aby byla vrata sladěná s ostatními detaily vašeho domu či chalupy. Garážová vrata vždy ale vybírejte s ohledem na vaše potřeby a možnosti. Pokud byste rádi využívali prostor na stropě, třeba k uložení sezónních věcí a sportovního vybavení, pak oceníte výhody vrat s otevíráním do boku. Posuvná vrata umožňují otevření jen částečně, takže snadno z garáže vytáhnete vše potřebné a nemusíte je otevírat celou, jak tomu je u jiných modelů vrat. Moderní vrata s výbornými izolačními vlastnostmi jsou pak ta sekční. Sekční vrata se otevírají jednoduše elektricky a umožňují vám tak vjezd do garáže ještě předtím, než přijedete před dům. Vzhledem k pohodlnému otevírání směrem pod strop získáte výbornou přístupnost do garáže ze všech stran i dostatek místa před garáží i uvnitř. U tohoto zpracování platí, že máte možnost vybrat si z dostupných designů, popřípadě zvolit vlastní potisk a udělat si tak za výbornou cenu trvalou reklamu.

Oblíbené varianty vhodné i pro starší domy

Nových vrat se nemusíte bát ani v případě, že vlastníte starší dům či chalupu. Nemusíte mít obavy ze stavebních úprav či narušení kvality garáže. Velmi žádanou variantou jsou rolovací vrata. Zateplené hliníkové lamely se zasouvají do pouzdra a slibují tichý provoz. Dalším oblíbeným řešením jsou výklopná vrata, která jako jeden kus zajíždí ve vodicích kolejnicích pod strop. I tady očekávejte dobré izolační vlastnosti a robustní provedení.