elektroskútr
Tipy a triky

Jak se levně dopravit na zahradu?

Jste majitelem zahrady, která se nachází na opačném konci města nebo dokonce mimo něj a neustále se musíte spoléhat na přepravu hromadnou dopravou, která ovšem nejezdí tak, jak byste potřebovali, a navíc je neustále přeplněná? Není nic snazšího než si pořídit elektroskútr.

Co je a jak funguje elektroskútr?

Jedná se o velmi spolehlivý, a navíc ekologický dopravní prostředek, který zvládne jak cestu po asfaltu, tak i přírodního charakteru. Legislativa jej definuje jako jednostopé vozidlo, které je podobné motorce. 

Elektroskútry jsou však vybaveny menšími koly, mají nižší objem motoru a ti, kdo neradi řadí, zajisté uvítají automatickou převodovku. Vzhledem k tomu, že se jedná o skútr elektrický, je spalovací motor nahrazen elektromotorem, který je ekologičtější, šetrný vůči životnímu prostředí a také tichý. 

Elektrický skútr bez řidičáku a nutnosti přihlašování je vhodnou volbou pro překonávání kratších vzdáleností, a to nejen po městě, ale i mimo něj. Vybírat si můžete z několika různých kategorií.

elektroskútr

Jaké výhody elektroskútr nabízí?

Kromě již výše zmíněných jsou to velmi nízké provozní náklady. Elektroskútr je nenáročný i co se údržby týká, není nutná výměna oleje ani žádných dalších kapalin, takže zároveň šetříte i finanční prostředky. Zvláštní péči nevyžaduje ani motor. 

Elektroskútr lze nabít všude tam, kde je přístupná klasická elektrická zásuvka. Může to být tedy i doma nebo třeba na zahrádce a není potřeba zastavovat u benzínové pumpy. Pokud zvolíte model, který má vyjímatelnou baterii, nabití je o to jednodušší, neboť ji stačí vyjmout a donést tam, kde ji lze dobít. 

Vzhledem k tomu, že pro její plné nabití je potřeba 4-8 hodin, můžete ji nechat dobíjet přes noc a ráno je elektroskútr připravený k jízdě.

Motoe.cz

Pokud máte možnost si jízdu na elektroskútru vyzkoušet např. testovací jízdy na Motoe.cz, zjistíte, že se velmi snadno ovládá. Kromě toho s ním zaparkujete i na přeplněných parkovištích, je lehký a dobře se s ním jezdí v městském provozu. 

Vzhledem k tomu, že součástí výbavy většiny modelů je úložný prostor pod sedadle, který lze zvětšit dokoupením zadním nebo předním nosičem, na nějž se dá lehce upevnit speciální taška či uzamykatelný kufřík, můžete si do něj dát potřebné věci, které snadno přemístíte na zahradu a nemusí to být jen potraviny.

Nyní si možná povzdechnete, že je to sice všechno fajn, ale vy nejste majiteli řidičského oprávnění. To vůbec nevadí, protože v nabídce naleznete také elektrický skútr bez řidičáku. Nyní už vám nic nebrání, abyste si nějaký model pořídili.

elektrický skútr

Na co se zaměřit při výběru?

Hledisek je celá řada. Záleží jen na tom, čemu dáváte přednost. Pokud chcete elektrický skútr jako dopravní prostředek pro cestu na zahradu, asi budete potřebovat co nejvíce úložného prostoru, který pojme vše potřebné. 

Vhodným řešením může být i takový model, u kterého je vyjímatelná baterie, jíž můžete dobít v zahradním domku. Pokud budete jezdit nerovným terénem, je potřeba vzít v úvahu i výkon. Také záleží na vzdálenosti vaší zahrady. S tou musíte počítat v případě dojezdu baterie na jedno nabití.

Modely pro různé příležitosti najdete na stránkách prodejce Motoe.cz.