Tipy a triky

Jak spolehlivě osvětlíte výrobní prostory, aniž byste museli svítit žárovkami?

Provozování výrobní haly, dílny, skladu i dalších druhů komerčních budov není žádná hračka. Musíte počítat s opravdu vysokými výdaji. Častým kamenem úrazu bývá právě osvětlení takových prostor. Klasická okna totiž nelze nainstalovat úplně všude. Čím je nahradit?

Zapomeňte na denní svícení žárovkami

Rovnou zapomeňte na nekonečné svícení elektrickými světly. Ta byste měli používat pouze ve večerních hodinách, kdy venku není vidět. Přes den se raději spolehněte na svícení slunečním světlem. To je možné i v případě, kdy nemá konkrétní místnost žádná okna. Jak?

V těchto situacích přichází na scénu střešní světlík nebo světlovody. Obě konstrukce fungují na principu průhledné stříšky/kupole na střeše vaší budovy. Ta zachycuje přirozené denní světlo a následně jej s pomocí potrubí přivádí až k finální odrazové ploše. Jejím úkolem je rozprostření získaného světla do interiérů, a to s téměř 100% intenzitou.

Některé konstrukce mají dokonce i fotovoltaické panely, které jsou napojené na klasické elektrické světlo. S jeho pomocí můžete svítit i ve večerních hodinách, a to zdarma.

Díky těmto vychytávkám snadno ušetříte klidně i stovky tisíc korun ročně. Velmi rychle se tedy zaplatí.

Řešení na míru

Přemýšlíte, jak vybrat světlovod? Pak myslete na to, že každá střecha je trochu jiná. Žádné univerzální řešení zkrátka neexistuje.

Z toho důvodu se musíte spolehnout na ověřené profesionály, kteří navrhnou adekvátní systém, nainstalují jej a v případě potřeby poskytnou i servis. Dobrým příkladem je společnost Lightway, jež instaluje světlovody a světlíky už přes deset let. Jejích služeb využila dokonce i známá česká zpěvačka Lucie Bílá.

Na webových stránkách pod vloženými odkazy najdete všechny podstatné informace.