Ostatní

Jak vybavit zahradní domek?

Domy, které mají velkou zahradu, by měly mít také zahradní domek. V něm totiž snadno uskladníte vše, co na zahradě potřebujete. Může jít o různé zahradnické potřeby, ale také o produkty, které zpříjemní pobyt na zahradě, jako je například gril nebo bazén. Aby se do domku vlezlo co nejvíce, je vhodné jej vybavit regály. Nejodolnější je celokovový regál, hodit se vám ale mohou také různé závěsné háky, skříňky a regály jiných materiálů.

Celokovový regál

Výhodou regálu, který je kovový, je vysoká nosnost, stabilita a velmi dobrá odolnost. Je-li ošetřen proti korozi (což je dnes v podstatě jakýkoli celokovový regál), můžete se spolehnout na to, že si poradí i s vlhkem. Věci, které do něj budete umísťovat, můžete uspořádat prostřednictvím různých nádob, jako jsou například plastové nebo dřevěné bedýnky, krabice, plastové nádoby a podobně. Vše můžete skládat tak, abyste to po sezóně snadno našli.

Uzamykatelné skříňky

Velmi důležitou součástí péči o zahradu jsou ale také látky nebezpečné, jako jsou postřiky a hnojiva, popřípadě jedy na krysy a další škůdce. K těmto chemikáliím by se rozhodně neměli dostat vaši mazlíčci ani vaše děti. Proto je dobré mít v zahradním domku alespoň jednu skříňku, která je uzamykatelná. Do ní vložíte právě tyto nebezpečné látky, abyste zabezpečili zdraví svých nejmilejších.

Poličky, háčky, úložný prostor

Další vybavení zahradního domku může tvořit dostatek poliček, háčků na zavěšení různého nářadí a další úložné prostory. Může jít o různé krabičky a nádoby, ale třeba o regál na víno. Někdy se dají použít nádoby, ve kterých jste dané potřeby koupili. Jindy bude pohodlnější koupit si speciální krabičky, ve kterých je možné odklopit třeba jen polovinu víčka. Abyste měli vše dokonale organizované, je důležité nejenom pořídit si tyto úložné prostory, ale určit jim permanentní místo – tedy jedno místo, na které je budete odkládat.