Rodinný dům

Jak vybrat poštovní schránku?

Potřebujeme, aby dlouho vydržela. Vyžadujeme, aby se do ní vešly formáty, které listovní zásilky mívají. Důležité je pro nás i soukromí zásilek a jejich bezpečnost. Rozměry, materiál, design. Zkrátka poštovní schránka musí splňovat několik zásadních atributů. 

Chodí vám dopisy, nebo také noviny a zásilky? 

Patříte mezi klasické čtenáře denního tisku? V tom případě budete potřebovat poštovní schránky větších rozměrů. Právě ty pojmou také nejen dopisy a letáky, ale také noviny a časopisy, sem tam také nějakou menší zásilku. Čím větší schránka, tím větší pravděpodobnost, že vám zásilka dorazí nepoškozená a bez pomačkání. Nerezové poštovní schránky můžete umístit i do exteriéru, nic se tím nezmění a stále budou vypadat dokonale a odolají rozmarům počasí. Rozměr je jen na vás. 

Jednotlivec, nebo sestava? 

Při základním výběru schránek si rovnou vyfiltrujte produkty, které jsou určeny jako sestavy. Ty jsou vhodné pro bytové domy, ale také pro kanceláře. Když hledáte schránku pro rodinný dům, bude vás zajímat jednotlivá schránka. Konstrukci volte podle toho, kam schránku umístíte. 

A co konstrukce? 

Budete si přát nástěnnou schránku? Ta se připevní ke zdi nebo plotu. Její instalace je velesnadná a zvládne ji každý. Raději byste zvolili bezpečnější umístění? Zazděná schránka je typicky součástí plotu nebo sloupku. Instalace je sice složitější, zásilka je ale ochráněna proti rozmarům počasí i nenechavým očím kolemjdoucích. Klidně si můžete schránku umístit i na domovní dveře. 

Materiál rozhoduje o životnosti schránky

Nerez je ze všech materiálů nejodolnější. Je stále funkční, nemění svůj vzhled. Pohlídejte si, aby schránka měla antikorozní úpravu povrchu. Nepotřebujete žádnou další údržbu. Kovaná schránka je zase jedinečný designový prvek, s povrchovou úpravou vydrží i dlouhá desetiletí. Plastové schránky nesmíte umístit na přímé slunce, aby se dožily vyššího věku. Dřevěnou schránku raději schovejte pod střechu, nezapomeňte ji pravidelně natírat. Plechová stříška je dobrý nápad. 

Už máte svého favorita?