Rodinný dům

Jak vybrat firmu pro malování bytu?

shutterstock.com
shutterstock.com

Malování interiéru domácnosti patří k činnostem, které asi většina z vás nemá ráda. Je ale zapotřebí ho provést minimálně jednou za 2 roky. Právě po této době totiž stará malba ztrácí svoji svěžest a barevnost.

Pokud se do malování bytu nechystáte pouštět sami a přemýšlíte, že si raději pozvete odborníky, bude se vám hodit pár rad, jak si vybrat kvalitní malířskou firmu.

Dejte přednost malířům z vašeho regionu

Malíři pokojů se dají bez problémů sehnat v každém menším městě. Není proto vhodné si najmout firmu, která sídlí příliš daleko od vašeho domova. Zpravidla si totiž firmy účtují k pracím také dopravu. Každý kilometr jízdy vám tak zbytečně navyšuje celkovou cenu zakázky.

Bydlíte-li kupříkladu v Plzni, vždy hledejte právě malíře v Plzni, případně v blízkém okolí. Za dopravu pak zaplatíte jen minimální částku. Některé firmy si dokonce dopravu nemusejí ani účtovat. Tuto informaci je dobré si zjistit hned při úvodní komunikaci.

Žádejte cenovou kalkulaci předem

Finance hrají při výběru firmy, která provede malování pokojů ve vaší domácnosti, zásadní roli. Počítejte s tím, že vás kompletní vymalování vyjde na několik tisíc korun. Vždy je tak dobré vědět přesnou, případně alespoň přibližnou cenu předem. Kvalitní malířská firma vám musí být schopna vytvořit cenovou kalkulaci ještě před samotným započetím prací, hned po úvodní obhlídce prostor.

Dobrá firma zajistí přípravu i úklid

Malíři pokojů ke své činnosti potřebují prostor. Je tak nezbytné počítat s vystěhováním většího nábytku. Příprava zahrnuje také zakrytí podlah, drobného nábytku a různých doplňků. S firmou, která k vám domů dorazí malovat, je dobré si předem ujasnit, zda vám zajistí kompletní přípravu před malováním bytu, a to včetně stěhování.

Některé společnosti to dělají přímo sami, jiné mají zajištěné služby přidružených firem. Totéž platí také o následném úklidu potí, co malování skončí. Je nutné uvést pokoje do původního stavu a prostory řádně uklidit. Pokud vám tyto služby malíři