chemické WC na chatu
Tipy a triky

Kde všude se vyplatí chemické WC

Moderní splachovací WC je pro nás často neodmyslitelnou samozřejmostí, která přispívá k pohodlí domova a bydlení bez této vymoženosti si neumíme dost dobře představit. Přesto se občas objeví situace, kdy při krátkodobém či dlouhodobém pobytu v určitém místě nelze splachovací WC zařídit. 

chemické WC na chatu

Důvody mohou být rozličné – dočasné umístění WC bez kanalizace či jímky, zahradní chatka bez napojení na inženýrské sítě, městská zahrádka bez zázemí atp. Jednoduše řečeno – ocitnout se na místě, kde klasické splachovací WC není může být vcelku nepříjemné a značně nekonformní. 

Naštěstí existuje řešení v podobě chemického přenosného WC. Tento způsob řešení absence klasického sociálního zázemí se stává stále populárnějším – hlavně díky rozšiřující se nabídce chemických WC, se kterou souvisí použití kvalitních materiálů a zpracování.  

Chemická WC díky tomu dovedou poskytnout dostatek komfortu každému uživateli. Navíc existuje spousta míst, kde je použití chemického WC nejen vhodnější, ale také přínosnější či dokonce jediné možné.

Kde a jak použít přenosné WC

Chemické WC ocení nejen zahrádkáři a víkendový obyvatelé chat a chatek bez sociálního zázemí, ale také různé další skupiny osob, které se nacházejí mimo dostupnost klasického WC. Nespornou výhodou, které přenosné WC skýtá je především nízká pořizovací cena oproti WC klasickému. 

Pokud například zahradu či zahradní chatku navštěvujeme pouze sporadicky, obvykle se nákladná investice do vybudování splachovacího WC absolutně nevyplatí (a mnohdy to ani není z různých důvodů možné). 

Právě zde lze sledovat největší výhodu chemického WC – je flexibilní a přenosné. Může být využitelné jako praktické zahradní WC, záchod v kempu či posloužit v případě nouze za jakékoliv situace. Údržba a čistění chemického WC je snadná a zvládne ji každý. 

chemické WC

Ať už plánujete pořídit chemické WC na chatu či kamkoliv jinam, rozhodně se jedná o zajímavou alternativu ke klasickému záchodu, která snoubí nízké náklady spolu se snadným použitím a prostorovou flexibilitou. 

Opomíjet nelze ani jistý ekologický přínos chemického WC například oproti klasické zahradní latríně, nemluvě o eliminaci zápachu.

Chemické WC? Ideální alternativa

Chemické WC je rozhodně zajímavou a funkční alternativou za klasické WC do míst, kde z jakýchkoliv důvodů nelze sociální zázemí řešit klasickou cestou. Výhodou zůstává flexibilita (snadná přenosnost) a nízké pořizovací náklady, oproti nákladného budování splachovacího WC, což mnohdy ani není dispozičně možné. Další tipy k výběru najdete v článku – jak vybrat chemické WC.

Chemické WC je taktéž vhodně využitelné jako zahradní WC v lokalitách, které si o tento způsob vyřešení absence toalety přímo říká. Proto lze všem chatařům, zahrádkářům, táborníkům či nadšencům do kempingu chemické WC vřele doporučit!