Všimli jste si, že se na vašem domě začalo dařit plísni a nepomáhá ani opakované čištění pomocí speciálních prostředků? Některé stavby jsou na vznik plísní náchylnější než ostatní. K typickým důvodům častého výskytu plísní patří vysoká vlhkost vzduchu či podloží, absence větru a slunečních paprsků. Aktuální stav byste rozhodně neměli podceňovat – plíseň se šíří velmi rychle a může postihnout celý dům, tedy doslova od základů až po střechu. Jak se proti nezvaným mikroorganismům bránit? 

Plísně jsou velmi houževnaté a není vůbec snadné se jich zbavit. Nechcete-li ztrácet čas a vyhazovat spoustu peněz za drahé přípravky, raději se rovnou přikloňte k preventivnímu opatření. Bezpečně fungují pouze kvalitní nátěry proti plísním.

Protiplísňové nátěry

Protiplísňové nátěry slouží jako ochrana před plísní i jinými mikroorganismy, jako jsou mechy a řasy. Před aplikací nátěru byste však měli povrch důkladně vyčistit. V případě, že na odstranění nečistot nestačíte, kontaktujte specializovanou firmu.

Nemusíte na to být sami, pomůžou vám odborníci

Letité zkušenosti s čištěním fasád mají například odborníci z AXIOM REAL. Snadno si poradí s každým stupněm znečištění, a to bez ohledu na materiál. Běžně pracují s cihlami, betonem, žulou i jinými typy povrchů. Nečistoty umí odstranit tak, aby nedošlo k poškození struktury.

Budete-li chtít, pak vám technici z AXIOM REAL doporučí vhodný protiplísňový nátěr a postarají se o aplikaci. Používají pouze kvalitní nátěry, které bezpečně chrání všechny druhy materiálů – včetně nerovných povrchů.

Protiplísňový nátěr zajistí, aby se plíseň nedostala pod vrstvu nátěru a šla snadno odstranit. Nátěry používané firmou AXIOM REAL jsou velmi odolné vůči vnějším vlivům a vydrží na fasádě až několik let. Více se dozvíte na www.cisteni-fasad-ars.cz.