Prádlové šňůry
Rodinný dům Tipy a triky

Prádlové šňůry s vysokou pevností

Vyprat, pověsit, sebrat, složit, vyžehlit a uložit do skříně. Hlavně ženy důvěrně znají neustálý koloběh s prádlem. Nikdo nebude chodit stále ve špinavém a vyhazovat oblečení po jednom použití si nelze dovolit. A nejhorší je, když vše voňavé skončí na zemi, protože se přetrhne šňůra.

Prádlovky nemusíte měnit každý rok

V dnešní době sice existují sušičky, ale i tak se domácnosti neobejdou bez alespoň malého místa, kam se přehodí vlhký ručník, propocené tričko a jiné kousky oděvů. Venkovní sušení má veliké kouzlo, protože slunce dokáže z látky dostat i mnohé skvrny. Prádlové šňůry však podléhají vysokému zatížení a neustále na ně působí změny podnebí. Stane se, že čas od času povolí a rupnou. Pokud zakoupíte druhy s dostatečnou kvalitou, můžete se spolehnout, že je nebudete muset měnit tak často. Pletené šňůry na prádlo se vyrábějí technologií splétání, což zaručuje vysokou pevnost a odolnost i u poměrně tenkých modelů. Pokud se kombinují různé materiály, vlastnosti se tím ještě vylepší.

Skákání vylepší zdraví

Možná si ještě vzpomínáte na dobu, kdy se šňůry na prádlo používaly i jako švihadla na skákání. V současnosti to není nutné, protože k dispozici jsou mnohé druhy kvalitních švihadel v různých délkách. Každý pohyb pozitivně ovlivní vaše zdraví, skákání rovněž. Proto s tímto oblíbeným cvičením začínáme už od dětství. Nejde však jenom o zábavu, ale též o pomůcku na sportovištích a profesionálních fitness střediscích. Vždyť přeskoky výborně slouží k rychlému a účinnému zahřátí těla před další fyzickou námahou. Nechybí ani ve školních tělocvičnách, kde se setkáte s levnějšími variantami. Vždy by se však mělo jednat o výrobky se silnou odolností proti mechanickému opotřebení. Hodně záleží i na propracování rukojetí. Kromě trvanlivosti a pevnosti materiálu se očekává splnění ergonomických norem.