Posezení

Připravte se na zahradní párty levně a rychle!

shutterstock.com

Právě se nacházíme na začátku sezóny zahradních párty. Je to tak ideální čas znovu si připomenout, co vše můžete potřebovat. Některé věci již možná máte z předchozích let, některé již možná dosloužily anebo vás inspirujeme k nákupu jiného vhodného zahradního vybavení.

Posezení pro každou příležitost

Nejdůležitější část je samozřejmě posezení. Důležité je ho vhodně nadimenzovat. Víte, kolik osob bude sedět u stolu? Standardně se setkáte se stoly až pro 12 osob. Pokud chcete mít raději rezervu, můžete zvolit rozkládací stůl. Ten pak jednoduše přizpůsobíte i nečekané návštěvě. Zahrada je pro taková setkání ideálním místem.

I plastový nábytek může být hezký. Vyniká především vynikajícím poměrem cena/výkon.

Nyní se dostáváme k samotným židlím. Jak vybrat ty správné? Při volbě materiálu záleží čistě na vašem vkusu. Nezapomínejte ale na jednu důležitou vlastnost, kterou bychom chtěli zdůraznit a to je způsob uskladnění. Pokud chcete, aby vám zahradní nábytek dlouho vydržel, je vhodné ho chránit před přímým slunečním zářením a vlhkem. Pokud si pořídíte židle, které lze skládat do sebe, budete to mít jednodušší. Existují speciální ochranné obaly, kterým takto uložený nábytek snadno překryjete.

Párty stan včetně moskytiéry ochrání před hmyzem Zdroj: kokiskashop.cz

Pergola či jiná vhodná ochrana proti povětrnostním vlivům

Nyní se zaměříme na umístění zahradního posezení. Ideální je, pokud máte na zahradě pergolu či jiný přístřešek. Během parných dní vás tak ochrání před přímým sluncem. Alternativou, která je méně finančně náročná, je zahradní párty stan. Můžete ho snadno složit a použít pouze když potřebujete.

Zbavte se otravného hmyzu

Lidé, kteří se nacházejí v blízkosti vody, kde je vysoký výskyt nepříjemného hmyzu, se mohou snadno ochránit pomocí speciální moskytiéry. Ta se jednoduše uchytí kolem vašeho přístřešku – průchod dovnitř je pak řešený přes zip. Alternativou mohou být i elektrické lapače hmyzu, které lákají hmyz dovnitř elektrického pole, kde ho zahubí.

Další tipy jak si zpříjemnit zahradní posezení vám přineseme v dalším článku.