zdroj: universtech.cz
zdroj: universtech.cz

Zastínění zahradního posezení je doslova alfou i omegou trávení příjemných chvil mimo interiér. V případě nedostatečného stínu dochází k tomu, že se na slunci nebudete vůbec cítit příjemně a s největší pravděpodobností prostor pergoly nebo jiného venkovního posezení opustíte.

Dávat si ven slunečník také není optimální nápad, jelikož nevytvoří potřebné množství stínu a v případě větrného počasí bude s největší pravděpodobností odnesen na míle daleko. Optimální volbou jsou kvalitní markýzy. Právě na ně se budeme soustředit v následujících řádcích.

Kvalita na prvním místě

V první řadě je třeba při výběru markýz dbát na jejich kvalitu. Nejedná se o součást exteriérového vybavení, které byste si pořizovali na krátkou dobu. Vysoce kvalitní modely jsou schopny vydržet klidně i několik desítek let v opravdu kvalitním stavu.

Výbornou volbou jsou například venkovní markýzy na zimní zahradu nebo na pergolu, jejichž látková část je tvořena markýzovinu od firmy Recasenc. Právě ta se totiž vyznačuje vysokou pevnosti, odolností vůči slunci a pestrými barvami.

Lze instalovat dodatečně na váš rodinný dům, zdroj: universtech.cz
Lze instalovat dodatečně na váš rodinný dům, zdroj: universtech.cz

Jednoduché a funkční ovládání

Velmi důležité je i jednoduché ovládání. Vysoce kvalitní markýzy Praha nabízejí dva základní typy výsuvu a také pohonu. Jedná se o markýzy výsuvné a kazetové. První zmiňované jsou charakteristické tím, že je lze spatřit i v momentu, kdy nejsou kompletně vysunuty.

U kazetových je situace poněkud odlišná, jelikož zajíždějí do kazety, která je kompletně schová včetně vysouvacího mechanismu. Pohon je řešen buď ručně, nebo za pomocí elektromotoru, jenž je řízen uživatelem za pomocí dálkového ovládání.

Luxusní markýzy za solidní cenu

Výbornou volbou jsou markýzy kazetové Plzeň. Jedná se o vysoce luxusní markýzy, které jsou z hlediska samotné kazety nenápadné a při vysunutí dokonale splynou s exteriérem dané budovy. Vy se budete moci spolehnout na to, že vám bude všechno dokonale ladit.