dřevěné terasy
Péče o zahradu Rodinný dům

Váš dům v přírodním vzhledu

S tradičním materiálem se setkáte i v těch nejmodernějších budovách. Dřevo tvoří součást exteriéru i interiéru, přičemž se perfektně kombinuje s ostatními materiály, například s cihlami, kamenem, betonem a jinými.

dřevěné terasy

Elegantní vzhled díky dřevu

Stačí obstarat několik detailů, abyste si ihned všimli, jak se místnosti či celkový vzhled domu výrazně promění. Dřevěné fasády pěkně ozdobí vnější stěny budov, saunové palubky vás ohromí v relaxačním prostoru, dřevěné podlahy vám vydrží dlouhou dobu. V oblibě jsou dřevěné terasy, které se zhotovují z takových druhů dřevin, aby bez problémů odolávaly venkovním podmínkám. Tlakově impregnovaná borovice vás překvapí zelenavými či bělavými výkvěty na povrchu, které vznikly vyroněním pryskyřice a jejím smícháním s impregnační látkou. Časem však tyto malby zvětrají. Thermowood se zhotovuje z borovice a jasanu metodou WTT, při které se provádí tepelné upravování dřeva 180 °C. Díky této úpravě se výrazně prodlužuje životnost, jelikož se změní vnitřní struktura dřeva. 

Podpora přirozené ochrany dřeva

Terasová prkna, palubky a jiné druhy dřevěných produktů vyžadují podpořit přirozenou ochranu speciálními oleji a mořidly. Osmo nátěry se vyrábějí z přírodních olejů a vosků. Díky tomu se dřevo ochraňuje nejen z vnější části, ale také zevnitř. Nevznikne film, ale ochranný povrch s otevřenými póry, což zaručuje dýchání dřeva. Osmo olej na dřevo vás potěší svými dalšími vlastnostmi, kam patří třeba neodlupování, nepraskání a možnost lokální renovace. Hodí se jak na podlahy, tak na nábytek, stropy, stěny, ploty, fasády a zahradní nábytek. Vysoký obsah barevných pigmentů a olejů způsobuje lepší krytí hned s prvním nebo druhým nátěrem. Jedna plechovka vám tedy vydrží k natření více čtverečních metrů v porovnání s jinými barvami. Dopřejte si nejrůznější barevné odstíny.