Venkovní sauna
Tipy a triky

Venkovní sauny pro nevšední požitek

Představte si klidnou, krásno krajinu, jako stvořenou pro odpočinek, relaxaci a načerpání nových sil. A ještě sem jak bonus umístěte krásnou dřevěnou venkovní saunu. Ta se stane koutkem odpočinku, regenerace a úlevy po shonu každého všedního dne. Venkovní sauna zkrátka dodává celému procesu generace zcela nový rozměr a upřímně – může být v tomto ohledu něco romantičtějšího?

Venkovní saunaNávrat člověka ke kořenům

Tradice venkovní finské sauny je ovšem dlouhá tisíce let, nejde o nějakou novou variantu. V různých podobách navíc stejný princip lázní používaly nejrůznější národy. Dokonce i indiáni severní Ameriky, Eskymáci nebo domorodci ze Sibiře.

Kořeny opravdu staré

Novodobá historie naší kultury spojuje tento typ venkovní sauny spíše s Finskem nebo Skandinávií. Je to ovšem model stejně vlastní i národům slovanským – tady se venkovní sauna vyskytla od chvíle zachycené historie konkrétních národů na jevišti dějin.

Pokud vstoupíme do sauny ve volné přírodě, ovane nás krom vlny tepla také jedinečná atmosféra, protože kombinace vjemů je zcela neopakovatelná. Jde tu o probuzení něčeho základního v nás bez ohledu na národnost – návrat k přírodě, sestup zpátky ke kořenům.

Stavba, která krajinu neruší, ale doplňuje

Mohl by se zdát, že postavit někde jen tak hala bala saunu je hrozný hyzdicí zásah do krajiny a že to bude hrozně otravovat a člověk to jen rozčílí. Proto – pokud se rozhodnete pro pořízení venkovní sauny – je naším úkolem vytvořit jí adekvátní zátiší, do kterého naprosto zapadne. Nejen prostředí dokonale funkční, ale také sjednocené s okolím, scénou, krajinou a vším kolem tak, aby to vypadalo, že sauna je tam od jakživa. No, vzhledem k dlouhověkosti a kvalitě našich domácích saun to tak jednoho krásného dne bude.

Venkovní sauna

Sauna navíc nemusí stát nikde osamoceně – může být postavena stejně jako třeba zahradní altán a zkrátka doplňovat vaši vlastní zahradu, trávník za domem nebo jakékoli jiné přírodní prostředí.

Špičkové zpracování

Kromě toho, že venkovní sauna potřebuje mít estetický vnějšek, musí taky správně fungovat a hodně dlouho vydržet. Naše firma takové sauny umí už hodně dlouho.

U venkovních projektů vytváříme zesílenou konstrukci posílenou izolací, takže sauna vydrží zcela bez problémů jakékoli vnější řádění živlů. Vnější stěna je přirozeně opatřena speciálním vysoce odolným nátěrem, který drží všechno venku.

Co se detailů týče, to už je hlavně na vás – rádi vám nabídneme možnosti atraktivních i decentních designů tak, aby pohled na vaši venkovní saunu lahodil pozornému oku každého návštěvníka. I takové věci jako střecha (pultová či sedlová) se dají upravit podle vašeho přání, nejste odkázáni na jeden povinný druh zpracování.

Náš tým si zakládá na plně individuálním řešení, takže i venkovní sauna bude vyjadřovat vaši osobnost a stane se vám skutečnou oázou klidu, míru a pokoje.