microgreens
Tipy a triky

Životodárná síla klíčků

Možná v dnešní době i vy, více než kdy jindy, řešíte kvalitu a složení potravin, jež nakupujete, nebo ze kterých vaříte. Doba pandemie si žádá své a je pravdou, že posilování imunity nemělo snad nikdy větší význam než v těchto dnech. Je velkým štěstím, že zdravý životní styl je dnes obrovským trendem a módou. Stále více se o něm diskutuje i píše, lidé se předhánějí ve sdílení svých zkušeností a receptů, nadšenci se otužují a hospodyňky sahají po domácí výrobě. To všechno je jednoznačně dobře, protože díky tomu zdravý přístup k životu a k sobě samým vstupuje do popředí.

microgreens

Že jste této vlně zdravého životního stylu dosud nepodlehli, ale rádi byste se pokusili jíst zdravěji? V tom případě vám velmi snadno poradíme, jak začít zlehka, malými krůčky.

Začněte zdravě jíst

Základem úspěchu je zařadit do svého jídelníčku co nejvíce zeleniny a přirozených potravin, jako jsou maso, mléčné výrobky či vajíčka, nejlépe v té nejvyšší možné kvalitě. Maximálně eliminovat byste naopak měli ultra-zpracované potraviny s umělými sladidly či barvivy, které byly zpracovány průmyslově. Když to zjednodušíme – bílý jogurt obsahuje smetanu a jogurtové kultury, je to přirozená potravina. Vanilkovo-kávový jogurt s křupinkami ale obsahuje sladidla, barviva a nejrůznější ochucovadla a o přirozenou potravinu se rozhodně nejedná.

Dalším tajemstvím úspěchu je zařadit do svého života pohyb. Je přirozené, že nemusíte podávat super výkony – každý se sportovcem nenarodil. Stačí ale zvolit typ pohybu, který vám bude příjemný, a věnovat se mu alespoň třikrát týdně. Takové procházky jsou pro zdravý životní styl ideální a nevyžadují žádnou extrémní fyzickou aktivitu.

Třetím tipem, jejž vám dáme a na nějž se zaměříme detailněji, je zařazení tzv. živých potravin, jejichž enzymy jsou pro zdravé fungování organismu velmi důležité. Skvělou volbou může být kvašení sezónní zeleniny, anebo pěstování vlastních klíčků, tzv. microgreens. Stačí vám k tomu miska na klíčení, semena klíčků a trocha nadšení. Pak může klíčení semínek směle začít.

Malý zázrak

Klíčky jsou levným zdrojem vitamínů té nejvyšší kvality. Když se totiž semínko proměňuje přes klíček na výhonek, má obrovskou sílu a je přímo elixírem pro zdraví. Vyberte si i vy ta správná semena ke klíčení. Pokud nevíte, kam se obrátit, doporučujeme semena.cz, kde získáte výborný základ, navíc stoprocentně nezatížený pesticidy.