Péče o zahradu Rodinný dům

Jak si vylepšit vzhled okolí domu a zahrady? Použijte obkladový kámen a dlažbu

Vlastnictví rodinného domu dává spoustu příležitostí k realizaci nápadů, jak by mělo vypadat jeho bezprostřední okolí. Někdo ho pojme jako užitkovou zahradu, takže se neobejde bez ovocných stromů, normálních nebo vyvýšených záhonů. Dalšímu se líbí spíše okrasná zahrada s květinami a dává přednost tomu, aby co největší plocha byla osázená trávníkem. Jiný volí raději dlažbu, která nevyžaduje tolik péče. Důležité je ovšem také myslet na různé chodníky.

Co takhle vybudovat si suchou zídku?

Jedním z prvků zahradní architektury jsou suché zídky, na jejichž stavbu se používají kameny. Do zahrady to vnese zajímavý detail. Lze je postavit jako nenáročné opěrné zdi i součást zvýšeného záhonu. Nejlépe se k tomu účelu hodí plošně štípaný kámen světlých a teplých odstínů. Prodej přírodního kamene je náplní podnikatelské činnosti společnosti Biro-D České Budějovice, jež se tomu věnuje už šestnáct let. Za tu dobu dodala spousty tun kamenného materiálu svým zákazníkům.

Kámen lze použít i do interiéru

Kdo by si myslel, že kámen se hodí jen do venkovních prostor, tak se mýlí. Lze ho dát i do vnitřku bytu jako obklad zdí. Obkladový kámen oživí interiér. Často se používá pro obložení krbů či kamen. V místnosti vytváří velmi příjemnou atmosféru plnou pohody. Kamenné obklady se dobře vyjímají i v kuchyni, kde je možné je dát za pracovní plochu.

Kamenná dlažba pro příjezdové cesty

Chcete-li okolí svého rodinného domu dodat zajímavý prvek, tak si zvolte přírodní kámen. Kamenná dlažba vynikne při realizaci příjezdové cesty pro váš automobil. Lze jí vydláždit chodníky v okolí domu, u venkovního bazénu i terasu na zahradě. Můžete volit mezi kamenem v pravidelném i nepravidelném tvaru. Nebo se rozhodnout pro klasické kostky.