obkladové pásky na fasádu
Rodinný dům

Jak vybrat obkladový kámen pro fasádu?

V učebnicích i literatuře zabývající se dějinami se dozvíte, že již naši předkové před staletími stavěli svá obydlí z kamene a dřeva, přírodních a dostupných materiálů. Rovněž dnes jsou kamenné obklady velmi žádané, i když za stavební materiály vydají jiné pokrokové prvky, kámen podporuje vkusný vzhled i nadčasový design staveb. Jeho použití je všestranné, a tak není divu, že patří mezi běžné dekorační materiály v interiéru domu, bytu, restaurací a též nákupních center. Jeho přirozený vzhled v kombinaci s dřevem, kovem, případně plastem působí úchvatně a nikdy neomrzí.

Po novostavby i starší chaty

Obkladový kámen vybírejte vždy podle celkového rázu domova. Ať už jej chcete aplikovat do vnitřních prostor anebo hledáte vhodný ozdobný a do jisté míry též izolační prvek na fasádu domu, nezapomínejte, že i zde platí, že méně je někdy více. Zaměříme-li se na vnější prostory, kde nechybí terasa a plot, je potřeba kámen vybírat tak, aby nenarušil původní vzhled a zároveň přirozeně dům zkrášlil. Díky obrovskému množství barevných kombinací a provedení si najde svůj odstín skutečně každý. Výhodou obkladových pásků je také skutečnost, že je smíte nanášet na starší domy a chaty. Obkladové pásky na fasádu dodají vaší letité chatičce v lese pohádkový vzhled, oživí celkovou stavbu a přiblíží ještě více k čisté přírodě.

Pro milovníky Provance stylu

Kdo by neznal sluncem zalitou Francii se symbolikou levandulových polí a venkovským stylem bydlení? Jestliže také patříte mezi fanoušky stylu Provance, použijte obklady rovněž k obložení sloupů, terasy, garáže, altánku, zídky kolem bazénu či dalších venkovních zahradních staveb. Vzrostlá zahrada pak bude vyzývat k příjemnému posezení.

Skvěle vypadají obklady z kamene okolo oken, ať už dřevěných či plastových. Využití kamenných obkladů je tak široké, že doopravdy záleží pouze na vaší fantazii a stylu, jímž chcete své bydlení vést. Zoufat si nemusí ani milovníci minimalismu, kteří ocení a rozhodně využijí třeba jednobarevné odstíny obkladů s hladkou texturou. Dodejte svému domovu nádech moderního a stejně tak neotřelého vzhledu díky přírodnímu kameni.