jak vybrat fotopast
Ostatní Tipy a triky

Ochraňte svůj majetek s vhodnou fotopastí

Máte chatu, chalupu nebo třeba zahradu? A obáváte se, že vás navštíví zloděj nebo vandal? Pořiďte si vhodnou fotopast a se svými starostmi se rozlučte. Daný objekt totiž bude sledovat za vás a dá vám vědět, kdo se zde ve vaší nepřítomnosti nacházel.

Jak to funguje?

Fotopast je opravdu malé zařízení, které můžete umístit prakticky kamkoliv. Na základě senzoru pohybu se poté sepne pokaždé, když pohyb zaznamená. Díky tomu tak můžete sledovat zvířata nebo právě odhalit zmíněné zloděje.

Speciálním druhem je GSM fotopast s odesíláním mms. Tento model snímky nejprve uloží na SD kartu a následně je odešle vám. A to buď e-mailem nebo přímo na mobilní telefon. Nezní to skvěle? Vyžaduje k tomu přitom pouze SIM kartu. Tu můžete získat ke GSM fotopasti zdarma a její předplacení vám vydrží na šest měsíců.

Hlavní výhody

Oproti klasickým fotopastem má ta s odesíláním jednu nespornou výhodu. Abyste získali snímky, nemusíte s tímto zařízením nijak fyzicky manipulovat. U těch klasických je potřeba vyjmout SD kartu, snímky si přetáhnout do počítače a následně SD kartu zase umístit zpátky.

Díky tomu je tento model vhodný i pro umístění do těch nejnepřístupnějších lokalit. Rozhodně si proto pečlivě promyslete, kam ji nainstalujete. Myslete na to, že případný zloděj by ji neměl na první pohled spatřit, protože by se mohla rovněž stát objektem jeho zájmu.

Více informací o tom, jak vybrat fotopast, najdete na webu www.eshop-fotopasti.cz.