nátěry na dřevo
Péče o zahradu Rodinný dům

Pečujte o dřevo, odmění se vám!

Ať už se jedná o dřevěný nábytek, podlahové krytiny či bytové prvky a dekorace, vše dřevěné působí vždy originálně a vyjímá se v každém interiéru. Dřevo je výjimečné svou nepravidelnou strukturou a nabízí jednoduchý způsob, jak se alespoň trochu přiblížit přírodě. Víte, jak správně udržovat dřevěné podlahy anebo jaký přípravek aplikovat na zahradní nábytek? Vybírejte chytře, prodlužte dřevu jeho životnost tak, aby si zachovalo původní vzhled a dobře sloužilo.

Oleje na dřevo – abyste neztratili kontakt s dřevem

Nátěry na dřevo v podobě oleje jsou ideální volbou v případě, že nechcete přijít o kontakt s čistotou dřeva. Přeci jen vosková či lakovaná vrstva vytváří jakousi bariéru. Olej dodává dřevěným plochám výživu, vámi vybraný odstín barvy a speciální produkty určené na venkovní použití dokonce odpuzují vodu a nečistoty. Barvy na dřevo rozlišujte podle použití v interiéru nebo venku.

Péče o dřevo použité v interiéru může být velice snadná, stačí jen správně zvolit produkty vysoké kvality. Dekorační vosk na dřevo, v transparentním či barevném provedení, dodá dřevěným stropům, stěnám a též nábytku novou barvu i ochranu. Barva na dřevo podlah u vás doma může fungovat jako ochranný film, stejně jako voskovaný olej se dobře udržuje a dřevo neztrácí svůj původní zdravý vzhled.

Na terasy aplikujte lazury na dřevo

Lazura na dřevo může mít mnoho podob. U jednorázových lazur stačí jedním nátěrem ošetřit zahradní nábytek, plot i fasádu. Zamezíte tak efektivně praskání a odlupování nátěru i samotného dřeva. Dřevo je krásně vyhlazené a snadněji odolává povětrnostním vlivům. Je proto vhodné lazuru využít u zahradních přístřešků, balkónů, dokonce podhledových zábran a zahradních domků. Moderní nátěry pracují s maximálním výsledkem a inovativní složení obsahuje pouze šetrné složky. Pravidelná údržba a péče o dřevo, ať už doma nebo venku, a to si můžete být jisti, se vám odmění stálostí a plnou funkčností.