Tipy a triky

Oživte svou zahradu! Vybudujte si zahradní jezírko

Hledáte způsob, jak oživit svou zahradu? Co takhle vybudovat si romantické zahradní jezírko. V současné době to není žádný problém. Vybudovat zahradní jezírko zvládne každý šikovný kutil.

Jak na zřízení zahradního jezírka?

První krok je jasný. Nejdříve si musíte rozmyslet, kde na zahradě jezírko bude a jak ho chcete mít velké. Od toho se potom budou odvíjet veškeré finanční náklady. Při stavbě jezírka máte na výběr ze dvou základních variant.

Plastová nádrž nebo speciální folie

Pokud chcete mít jezírko postavené rychle a bez větší námahy, uvažujte o koupi již hotové plastové nádrže. V tomto případě si ušetříte spoustu času. Nevýhodou ale je, že si musíte vybrat jeden z nabízených tvarů. Pokud upustíte uzdu své fantazii a chcete mít jezírko vlastního tvaru, vsaďte na speciální jezírkovou folii. Stavba jezírka s pomocí folie je náročnější, ale výsledek stojí vždy za to. V případě budování jezírka s pomocí folie také musíte počítat s delším časem.

Speciálními tipy zahradních jezírek jsou koupací jezírka – vypadají hezky a jsou praktická.

Jezírka s fantazií

Svět zahradních jezírek je bohatší, než si možná myslíte. Vaše jezírko nemusí vypadat pouze jako „díra s vodou“. V současné době můžete vybírat z mnoha různých doplňků a různých druhů květin. Vaše jezírko mohou například oživit různé druhy fontán a trysek nebo malých vodopádů. V jezírku by také neměly chybět rostliny a pokud chcete tak i rybičky. S jejich výběrem se ale rozhodně poraďte s odborníky.

Abyste měli z jezírka skutečnou radost, je důležité, pořídit si kvalitní čerpadlo a filtraci. Na nich se rozhodně nevyplatí šetřit.