Rodinný dům

Při současných mrazech oceníte zateplení domu

Při současných mrazech jsou na tom určitě lépe lidi, kteří si v posledních letech nechali svůj dům zateplit. Výhody zateplení domu však nejsou pouze ekonomické a finanční.

Nicméně je pravda, že vynaložené peníze na zateplení domu se vám v brzké době vrátí, neboť za vytápění můžete ročně ušetřit tisíce korun. Pokud máte větší rodinný dům, může jít dokonce o vyšší částky, které za jeden kalendářní rok za topení uspoříte.

Zateplení budovy prodlužuje životnost domu

Finance však nejsou zdaleka jedinou výhodou zateplenie domu. Pokud se do zateplení vašeho rodinného sídla pustíte, váš rekonstruovaný rodinný dům vydrží daleko déle. Díky zateplení se podstatným způsobem zvedá životnost celého domu. Použitá izolace totiž zapříčiňuje menší opotřebení celé konstrukce domu a v neposlední řadě chrání budovu před povětrnostními podmínkami.

Zateplení domu činí dům krásný a estetický

Vedle finančních výhod zateplení domu, jsou zde i další důvodů, proč o zateplení domu uvažovat. Zateplený dům je totiž zdravý dům. Díky dobře provedenému zateplení bude život v rodinném domě daleko komfortnější a příjemnější. Odstraní se často problémy s plísněmi, které jsou běžným jevem pro starší rodinného domy bez kvalitní izolace.

Zateplení budovy snižuje hluk

Zateplení budovy (izolácie) je rovněž dobrým pomocníkem v boji proti velkému hluku. Platí to dvojnásob u rodinných domů, které se nacházejí u frekventované cesty nebo na rušném místě. Snížení hluku v domě zkvalitňuje bydlení, neboť majitelé takto zrekonstruovaného domu budou mít více klidu na odpočinek a spánek.

Víte, že se dají domy zateplovat i zevnitř? Využívá se to zejména památkově chráněných budov v historických centrech měst. Zateplení se schová pod sadrokarton, takže na pohled nic nepoznáte.

Zateplení budovy je estetické        

Posledním a velmi důležitým faktorem pro zateplení domu je jeho estetický charakter. Zateplením získá váš rodinný dům příjemnější, krásnější a modernější vzhled, což pouze zvyšuje celkovou tržní hodnotu domu. Zateplený rodinný dům je tak bezesporu na trhu s nemovitostmi lépe prodejný.