Rodinný dům

Řekněte stop plísni na fasádě. Přečtěte si, jak se jí nadobro zbavit!

Po obydlí, na které je radost pohledět, touží téměř každý, ale zdaleka ne všem se daří něčeho takového docílit. Jde o to, to že fasáda musí čelit množství vnějších vlivů, které se poměrně rychle podepisují na jejím stavu. Kromě toho, že ztrácí původní krásu, může přijít také o důležité fyzikální vlastnosti. Přítomnost nečistot se samozřejmě vždy podepíše i na životnosti. A když se na fasádě objeví plíseň, pak je v ohrožení také zdraví obyvatel.

Protiplísňové nátěry

Přítomnost plísně je v mnoha ohledech podstatně horší než znečištění prachem, smogem, bahnem či jinými nečistotami. Přizpůsobivý organismus se velmi rychle šíří a za poměrně krátkou dobu může pokrýt většinu plochy. Plísni se nejvíce daří ve vlhkém prostředí bez přítomnosti slunečního záření. V ohrožení jsou domy poblíž lesa a vodních toků, nicméně není výjimkou, když se mikroskopická houba objeví i na místech, kde by i čekal jen málokdo.

Mnoho lidí s plísní na fasádě bezvýsledně bojuje řadu let. Během této doby utratí spoustu peněz a ztratí mnoho času. Pouhé fyzické odstranění totiž nevede téměř k ničemu. Plíseň se totiž obvykle za krátkou dobu opět objeví. Mnohem efektivnější je prevence v podobě vhodně zvoleného nátěru proti plísním.

Protiplísňové nátěry mají ochrannou funkci nejen před plísněmi, ale také před dalšími mikroorganismy (např. mechy, řasy). Aplikaci předchází důkladné vyčištění povrchu od všech nečistot. Nevíte-li si s mytím fasády rady, neztrácejte čas a raději se obraťte na odborníky.

nátěr fasády

Profesionálové vám zároveň doporučí vhodný nátěr fasády. Kvalifikovaná rada je v tomto případě nad zlato, protože eliminujete riziko, že vyberete špatně. Kvalitní nátěrová hmota ochrání fasádu po několik dlouhých let a odolá všem vnějším vlivům. Více informací najdete na www.ars.cz.