benzínová sekačka
Péče o zahradu

Vybíráme sekačku. Která bude slušet vaší zahradě?

Majitelé zahrad si často pokládají otázku, jak dosáhnout perfektního a vždy dokonale zastřiženého trávníku. Na jaře byste neměli zapomínat trávník provzdušnit a stejně tak ho zbavit nánosů plevele či starého listí. Kvalitu travního porostu ovlivňuje samozřejmě četnost závlahy v letní sezóně. Pokud je závlaha nedostatečná nebo nepravidelná, tráva může žloutnout. Značnou roli hraje i typ samotné trávy a zemina. Abyste dosáhli hustého zeleného koberce, musíte též zvolit správnou sekačku.

benzínová sekačka

Benzínová klasika

Známým a hojně používaným druhem sekačky je motorová varianta, s níž zvládnete pečovat o větší plochy i rozsáhlé zahrady v podstatě do doby, než budete mít plný sběrný koš či nedostatek paliva. Tyto sekačky jsou oblíbené díky snadné ovladatelnosti, na rozdíl od jiných modelů ale zabírají poměrnou část místa a vyžadují pravidelnou údržbu. Motorové sekačky mají konkurenci v řadě elektrických typů, které mají podobné technické vlastnosti, ale jejich činnost je závislá na přívodu elektrické energie. Benzínová sekačka je dostupná u předních výrobců včetně kompletního příslušenství.

Křovinořezy nejen na vysokou trávu

Zcela odlišným designem se chlubí křovinořezy, s nimiž se zbavíte vysoké trávy, nežádoucího plevele a odstraníte trávu i tam, kde se sekačka jednoduše nevejde. Pomocí popruhu a ergonomicky tvarovaného madla slibuje křovinořez bezpečnou a efektivní práci. Při manipulaci s touto zahradní technikou neopomíjejte ochranné pomůcky, i přesto, že jsou stroje navrženy s maximálním ohledem na bezpečnost.

Moderní aku sekačka

Před nákupem zahradní techniky si zvolte požadavky. Každý model sekačky se liší velikostí sběrného koše či počtem nastavitelných poloh sečení trávy. Ekologickou i finančně výhodnou variantu představují aku sekačky. Výkonné baterie vás nijak nebudou omezovat při práci na zahradě a jejich síla je připravena poradit si i s většími plochami. Protože jsou si výrobci vědomi individuálních nároků zákazníků, snaží se modely sekaček neustále vylepšovat. Vybrané řady aku sekaček mají například sklopné držadlo, což výrazně uspoří místo. Investice do aku sekačky se vám brzy vrátí.

Velké popularitě se těší též robotické sekačky, jež po vzoru vysavačů usnadňují práci zákazníkům. Komfortní je nejen obsluha, ale též skutečnost, že si můžete dát nohy nahoru a těšit se, až sekačka trávník upraví a vrátí se zpět do své nabíjecí stanice. Tyto sekačky nejsou úplně vhodné pro nerovný terén. Z nabízených modelů si vyberte takový, jenž obhospodaří všechny metry čtvereční vaší zahrady. Za zmínku rozhodně stojí i do ruky padnoucí strunové sekačky vhodné především okolo plotových dílů, skalek, zídky nebo chodníku a samozřejmě vřetenové sekačky garantující snadnou obsluhu.