okrasné stromy
Péče o zahradu

Modřín japonský i ve vaší zahradě

Chcete si vypěstovat tvarovaný strom, který vám budou všichni vaši sousedé závidět? Pokud si nevíte rady s výběrem, seznamte se nyní s jedním z možných adeptů, kterým je modřín japonský.

Původem z vulkanických pohoří

Modřín japonský pochází z planin vulkanického původu, a to až z dalekého ostrova Honšú v Japonsku. Ve svém domácím prostředí je schopný dosahovat výšky až 45 metrů, navíc jej můžeme najít v polohách až kolem 2 900 metrů nad mořem. Popisovaný modřín japonský se navíc jako jeden z mála řadí mezi opadavé jehličnany.

Zajímavý je i jeho vzhled. Větve mají zpravidla červeno oranžovou barvu, jehličí se poté v průběhu roku mění. Na jaře se pyšní zářivě zeleným, v létě se mění na o něco světlejší. Na podzim vynikne jeho zlatožlutá barva a na zimu o jehličí přichází. Ve svazcích se navíc nachází až 50 jehlic, díky čemuž je jejich zastoupení opravdu husté.

Nenáročná dřevina

Co se týče pěstování, bude se tomuto modřínu dobře dařit v polostínu i na slunci. Vyhýbejte se příliš teplému stanovišti, na kterém bude navíc panovat sucho. Tento modřín má rád vlhko, doporučuje se proto zasadit i v blízkosti nějakého potůčku nebo jezírka. Pokud to není ve vašich možnostech, pamatujte alespoň v letních měsících na pravidelné postřikování vodou, nejlépe ráno i večer.

Kam s ním v zahradě?

Jak již bylo řečeno, modřín japonský se v průběhu roku pyšní množstvím různých barev. Pamatujte proto na takové umístění, kde jej budete moci obdivovat. Skvěle vynikne u vstupu do zahrady nebo před domem. Pěkný kontrast utvoří s tmavším pozadím.

Více informací najdete na www.okrasne-stromy.cz.